Без травм і стресу: як уникнути ушкоджень під час тренувань вдома
Коли ми займаємося спортом вдома, ми рідко замислюємося про те, що це може бути небезпечно. Але, на жаль, навіть під час домашнього тренування можна травмуватися, часом досить серйозно.
Щоб цього не сталося і домашні заняття були максимально безпечними, скористайтеся цими порадами.
Приберіть все зайве
Перш ніж приступити до занять, приберіть все, що може вам перешкодити або впасти на вас в процесі. Простір має бути максимально вільним і відкритим. Переконайтеся, що поблизу не зачаївся ваш кіт чи песик, який може вискочити вам під ноги. Також перед тренуванням рекомендується провітрити кімнату, щоб забезпечити приплив свіжого повітря.
Робіть розминку
Підготуйте м’язи і суглоби до активних фізичних навантажень. Виконайте кілька простих вправ: повороти голови і корпусу, нахили, обертання руками і ногами і т. д.
Уважно стежте за технікою виконання
Якщо ви займаєтеся онлайн або з допомогою готових відеоінструкцій, завжди уважно стежте за технікою виконання вправи. Помилки в техніці можуть призвести до серйозних травм. Деякі з них непомітні одразу, але можуть проявитися через деякий час, якщо ви продовжували робити вправу неправильно.
Займайтеся у своєму темпі
Зазвичай тренер на відео займається в середньому темпі, щоб більшості людей було комфортно. Але якщо ви відчуваєте, що вам важко, і ви не встигаєте за інструктором, зупиняйте ролик і виконуйте вправу у своєму ритмі. І тільки потім дивіться продовження заняття. Не поспішайте і не підганяйте себе, якщо дуже втомилися.
Перевіряйте інвентар
Якщо ви робите вправи зі спортивним інвентарем, завжди перевіряйте, чи все з ним в порядку, щоб уникнути ситуацій, коли на ногу падає важкий млинець від збірної гантелі або штанги через неміцно затягнутих хомутів.
Такі прості поради допоможуть звести нанівець всі небезпеки пов’язані з тренуванням та забезпечити гарний результат.
Читайте також:
- Тренування на прес: чи можна качати прес щодня
- Спалюйте жир за лічені секунди: 5 кращих кардіотренувань для схуднення