Останні новини

ТОП-5 повсякденних продуктів, які ви, ймовірно, їсте неправильно

- 29 Квітня 2024, 17:04

Чи замислювалися ви коли-небудь, чи правильно ви вживаєте ті чи інші продукти? Насправді, спосіб вживання їжі може суттєво впливати на її поживну цінність. Ось п’ять простих продуктів, які ми їмо щодня, з яких можна отримати значно більше користі, якщо змінити підхід до їх споживання.

Насіння льону

Якщо ви вживаєте насіння льону цілим, слід знати — це не ефективно. Найкращий підхід — подрібнити його або перемолоти. Ціле насіння льону часто проходить через організм без розщеплення, тому ви не отримуєте необхідну дозу омега-3 жирних кислот, клітковини та лігнанів (це рослинні речовини з потужною антиоксидантною дією), які допомагають знизити ризик розвитку раку та серцевих захворювань.

Як правильно: подрібнене насіння льону легко засвоюється організмом, тому краще подрібнити його перед споживанням.

Чай

Чай, особливо зелений, містить велику кількість антиоксидантів, які відомі як катехіни. Вони мають протизапальні властивості й навіть стимулюють відновлення ДНК. Якщо ви звикли пити чай з молоком, краще це звичку позбутися. Додавання молока може зв’язати ці антиоксиданти, зменшуючи їх ефективність. Ще однією негативною звичкою є додавання цукру до чаю, що зменшує його корисність для здоров’я та призводить до надмірного споживання калорій.

Як правильно: насолоджуйтеся чаєм у чистому вигляді, тоді ви отримаєте максимальну користь для здоров’я.

Йогурт

Забудьте про фруктові або знежирені йогурти! Віддавайте перевагу натуральному несолодкому йогурту з високим вмістом жиру. Фруктові йогурти часто містять багато цукру, який зводить нанівець корисні властивості кисломолочного продукту. Саме ж йогурт цінний завдяки пробіотикам і білку. Знежирені версії зазвичай не такі ситні, що може призвести до переїдання пізніше.

Як правильно: повножирний йогурт містить більше корисних сполук і допомагає довше залишатися ситими.

Горіхи

Найчастіше горіхи їдять солоними або обсмаженими в олії, а також люблять купувати ароматизовані продукти з безліччю шкідливих добавок. Це погане рішення. Горіхи є чудовим джерелом корисних жирів, білків і клітковини, але додавання солі та зайвого жиру може перетворити їх на нездорову закуску.

Як правильно: вживання горіхів у сирому вигляді або обсмажених на сухій сковороді без додавання солі зберігає їхню поживну цінність.

Фрукти та овочі

Поширеною помилкою є те, що ми часто чистимо фрукти та овочі перед споживанням. Але правильніше мити їх і їсти зі шкіркою. Шкірка більшості фруктів і овочів багата на вітаміни, мінерали та клітковину. Видаляючи її, ви втрачаєте значну кількість поживних речовин. Наприклад, шкірка яблук містить більше клітковини та вітамінів, ніж м’якоть.

Як правильно: ретельного миття продуктів достатньо, щоб видалити пестициди та бруд. Це робить овочі та фрукти безпечними для споживання зі шкіркою.

Внесіть ці прості корективи у спосіб споживання повсякденних продуктів, і ви зможете підвищити їхню поживну цінність без особливих зусиль. Зробіть позитивний внесок у загальний стан здоров’я: пам’ятайте, що важливо не лише те, що ви їсте, але і як ви це робите.

Читайте також:

По темі