Експерти назвали 6 груп продуктів, які знижують ризик діабету, раку та деменції
Хронічне запалення – це тихий ворог, який підкрадається непомітно, але може мати руйнівні наслідки для нашого здоров’я. Воно пов’язане з розвитком багатьох серйозних захворювань, таких як рак, діабет, хвороби серця, артрит та деменція.
На щастя, в наших руках є потужний інструмент для боротьби з хронічним запаленням – це їжа. Деякі продукти харчування мають протизапальні властивості, які допомагають нейтралізувати запалення та захищати наш організм.
Які продукти знижують ризики розвитку діабету, раку та деменції
Оптимальний харчовий раціон для зниження ризиків діабету, раку та деменції полягає у вживанні збалансованої дієти, багатофакторний склад якої рекомендують медичні фахівці. Основні складові цієї дієти включають різноманітність фруктів, овочів, клітковини, білка, а також обмежене споживання молочних продуктів та продуктів з високим вмістом жирів, солі та цукру.
Лікарі також підкреслюють користь протизапальної дієти, переконані, що вона може значно знизити ризик розвитку серцевих захворювань, хвороби Альцгеймера та навіть раку.
Науковці встановили, що одним з найефективніших засобів у боротьбі з хронічним запаленням є правильне харчування.
“Численні експериментальні дослідження показують, що окремі компоненти їжі та напоїв можуть мати протизапальну дію”, – зазначив професор дієтології та епідеміології Френк Ху з Гарвардської школи громадського здоров’я.
Ось деякі продукти, які допоможуть зменшити запалення в організмі:
- помідори;
- оливкова олія;
- зелені листові овочі, такі як шпинат, капуста та листова капуста;
- горіхи, такі як мигдаль і волоські горіхи;
- жирна риба, така як лосось, скумбрія, тунець і сардини;
- полуниця, чорниця, вишня та апельсини.
За словами доктора Ху, фрукти та овочі, такі як чорниця, яблука та листова зелень, містять значні кількості природних антиоксидантів і поліфенолів, що є захисними сполуками рослин.
Крім того, він додав, що кава, яка містить поліфеноли та інші протизапальні сполуки, також може сприяти захисту від запалення.
А от продукти, які можуть спровокувати хронічне запалення, включають:
- рафіновані вуглеводи, такі як білий хліб і випічка;
- смажена картопля та інші жирні страви;
- газована вода та інші напої з додаванням цукру;
- червоне м’ясо (бургери, стейки) та оброблене м’ясо (хот-доги, ковбаси);
- маргарин, жир та сало.
Також важливо зазначити, що нездорове харчування може призвести до надмірного набору ваги, що само по собі є чинником ризику розвитку запалення.
Читайте також:
- Як приготувати гранолу в домашніх умовах: дієтологиня поділилася простим та корисним рецептом
- Які продукти містять вітамін А: дієтологиня назвала найкращі джерела