Фітнес-тренер розвінчав популярний міф, який гальмує ваше схуднення: ви точно в нього вірили
Мрія про їжу, яка не шкодить фігурі, здається майже недосяжною. Проте існує поширена думка про продукти з “від’ємною калорійністю”, які нібито дозволяють їсти без обмежень і при цьому худнути. Чи дійсно це так? На це питання відповідає фітнес-тренер Віктор Мандзяк.
Що варто знати про продукти із “від’ємною калорійністю”
“Королевою продуктів із від’ємною калорійністю вважається селера. Подивившись на її калорійний склад, можна ахнути від побаченого – 13 ккал/100 г, ще й містить клітковину. Це мегадієтичний продукт”, – говорить тренер.
Але чи може селера спалювати більше калорій, ніж приносить із собою в організм?
“Специфічно динамічна дія їжі (СДДЇ) – кількість енергії, що витрачається організмом на засвоєння продукту. Кажуть, що є продукти, які мають СДДЇ менше 100%. Тобто селера, грейпфрут, помідор і огірок начебто витрачають більше калорій на своє засвоєння, ніж дають організму”, – зазначає експерт.
Він додає, що вчені провели дослідження на ящірках, яких змушували їсти селеру та подібні продукти, а потім вимірювали їх метаболізм.
Вони дійшли до таких висновків:
- селерa: 41,8%;
- броколі: 37,5%;
- яблуко: 35%;
- морква: 37,6%;
- грейпфрут: 34,1%;
- помідор: 36,9%;
- огірок: 36,7%.
Чи існують продукти з “від’ємною калорійністю”
“Ми спостерігаємо, що деякі з цих продуктів спалюють значну кількість калорій, проте ніде не маємо доказів на 100%. Таким чином, твердження експертів у галузі здорового харчування про продукти з “від’ємною калорійністю” не витримує перевірки”, – підкреслює Мандзяк.
Тренер також наголошує, що сама концепція продуктів з “від’ємною калорійністю” є абсурдною, оскільки харчування має забезпечувати організм калоріями, а не забирати їх.
Читайте також:
- Селера: овоч, який допоможе позбутися зайвої ваги та набряків
- Здорові альтернативи: чим замінити масло, майонез та цукор у вашому раціоні