10 продуктів, які допоможуть вашому організму адаптуватися до міжсезоння
Зміна сезонів, а особливо прихід весни, може кинути виклик нашому імунітету. Різкі коливання температури, вологості, а також поширення вірусів та алергенів роблять організм більш вразливим. Проте, завдяки простим рекомендаціям, ви можете підготуватися до весняних змін та зберегти міцне здоров’я. Дієтологиня Аліна Дяченко розповіла, які 10 продуктів допоможуть підтримати організм в міжсезоння.
Імбир
Імбир здобув широку популярність завдяки своїм протизапальним та протимікробним властивостям, що робить його цінним природними лікам. До того ж, він багатий на вітамін С, вітаміни групи В, а також містить такі мінерали, як магній, калій і цинк.
“Корінь імбиру містить біологічно активні сполуки: гінгероли, шогаоли, зінгіберен, які відомі своїми протизапальними, антиоксидантними та противірусними властивостями. Саме вони допомагають підвищувати імунітет та захищають організм від шкідливих впливів зовнішнього середовища”, — каже дієтологиня.
Куркума
Головним активним компонентом є куркумін, що володіє потужними протизапальними та антиоксидантними властивостями.
“Куркумін також має потенційні антибактеріальні та противірусні властивості. Деякі дослідження показують, що куркумін може мати певні антидепресивні властивості, допомагаючи знижувати рівень стресу та підвищувати настрій”, — зазначає Аліна Дяченко.
Часник
Часник – це природний детокс-засіб для вашої печінки. Він сприяє виведенню шкідливих речовин і покращує загальну функцію цього важливого органу.
“У часнику міститься алліцин — компонент, відомий своїми антибактеріальними, протигрибковими, противірусними та протизапальними властивостями. Також він містить різноманітні фітонциди, флавоноїди, фітохімікалії та інші біологічно активні речовини, які також мають антиоксидантні та протизапальні властивості”, — стверджує експертка.
Цибуля
Дієтологиня підкреслює, що цибуля, подібно до часнику, багата на алліцин та сульфіди. Цей овоч також є джерелом великої кількості антиоксидантів, таких як кверцетин, антоціани та флавоноїди. Ці речовини захищають клітини від негативного впливу вільних радикалів та запобігають окислювальному стресу.
Цитрусові
Цитрусові фрукти – це справжня скарбниця вітаміну C, також відомого як аскорбінова кислота. Вітамін С володіє потужними антиоксидантними властивостями, які не лише зміцнюють імунітет, але й захищають клітини організму від пошкоджень.
“Апельсини, лимони, грейпфрути, мандарини та лайми містять різноманітні флавоноїди, такі як гесперідин, нарингін та кверцетин. В цитрусових також містяться вітаміни групи B та мінерали: кальцій, калій та магній, які дуже важливі для здоров’я кісток, серця та м’язів”, — каже фахівчиня.
Горіхи
Горіхи багаті на корисні жири, такі як олеїнова, лінолева та ліноленова кислоти. Крім того, вони є джерелом рослинного білка, вітаміну E, вітамінів групи B, а також мінералів, фітостеролів, поліфенолів та флавоноїдів. Дані сполуки допомагають захищати клітини від шкідливих вільних радикалів та запобігають окисленню жирів.
“Деякі горіхи, наприклад волоський, містять велику кількість омега-3 жирних кислот, які відомі своїми протизапальними властивостями”, — зазначає Аліна Дяченко.
Морська жирна риба
Дієтологиня рекомендує обов’язково вживати кілька порцій жирної риби щотижня. Вона може бути частиною вашого сніданку, наприклад, у вигляді слабосолоного лосося, або ж обіду, як порція скумбрії.
Молочні продукти
“Молочні продукти є джерелом білка, кальцію, вітамінів групи B та інших поживних речовин. Деякі молочні продукти, такі як йогурт, кефір містять пробіотики — корисні живі бактерії, які допомагають підтримувати здоров’я кишкової мікрофлори та підвищують імунітет”, — зазначає дієтологиня.
Окрім кальцію, молочні продукти багаті на інші корисні речовини, як-от калій, фосфор, вітамін D та цинк. Ці мікроелементи відіграють важливу роль у багатьох функціях організму.
Злаки, багаті на бета-глюкани
Бета-глюкани – це різновид розчинної клітковини, що міститься в деяких злакових культурах, таких як вівсянка, ячмінь, жито та пшениця.
“Вони підвищують активність та ефективність імунної системи, зокрема, збільшуючи кількість природних вбивць (NK) клітин та стимулюючи вироблення цитокінів. Також бета-глюкани злаків допомагають знижувати рівень “поганого” холестерину (LDL) в крові, допомагають контролювати рівень глюкози в крові, покращують функцію травлення та мають протизапальні властивості”, — наголошує дієтологиня.
Квасоля
Дослідники, що вивчають довголіття, одностайні: квасоля – це продукт, який здатен продовжити життя. Цей скромний бобовий недарма є основою раціону людей, які мешкають у “блакитних зонах” – унікальних регіонах світу, де концентрація довгожителів сягає рекордних значень.
Читайте також:
- Скільки клітковини потрібно їсти на день: поради дієтологині
- Як зберегти банани на тиждень або місяць без чорних плям