Останні новини

Підтримайте здоровий режим дня: корисні звички, які покращать ваше самопочуття

- 23 Липня 2023, 09:07

Відчуваєте тотальну втому і відсутність енергії? Це може бути не лише ознакою захворювання, але й нездорового режиму життя або дефіциту мікроелементів у вашому організмі. Давайте розглянемо кілька корисних звичок, які поліпшать ваше самопочуття.

Здоровий сон

Намагайтеся лягати і вставати приблизно в один і той же час кожен день, надаючи організму достатньо часу для відпочинку. Якщо ви зазвичай покидаєтесь о 12 годині дня, вставати о 7-8 ранку одразу навряд чи вдастся. Однак можна поступово нормалізувати графік підйому протягом двох-трьох тижнів. Така ж сама схема стосується й часу відходу до сну.

Крім того, не варто забувати про комфортні умови: так, бажаною є повна темрява, комфортна температура, достатня вологість і відсутність подразників, які можуть порушити ваш спокій. Є сенс відмовитися від використання ґаджетів ввечері та провітрити кімнату.

Питний режим

Набрякле вранці обличчя може бути індикатором того, що у нічний час нирки не можуть впоратися з обробкою рідини, що є у організмі (якщо набряки не викликані захворюванням щитоподібної залози або дефіцитом білка). Тому, якщо ваша програма харчування рекомендує випивати склянку води перед сном, варто зрушити час її прийому.

Турбота про суглоби

Як відомо, 30 % усього білка у організмі становить білок-колаген. Він відповідає за стан суглобів і шкіри, але отримуємо ми його з їжі — здебільшого з желатину та хрящів. Проте, набагато краще засвоюється синтезований колаген у вигляді білого порошку з ароматизаторами або капсул, які можна додати у вашу щоденну програму “підживлення”. П’ється він курсами, тому варто планувати його прийом протягом того чи іншого сезону: влітку, під час найбільшої фізичної активності, і взимку, у період сезонного авітамінозу.

Перед вживанням таких засобів проконсультуйтесь з лікарем.

Контроль балансу мікроелементів

Не варто забувати й про контроль за кількістю вітамінів у організмі. Аналіз на мікроелементи варто здавати щонайменше раз на рік, аби вчасно виявлять нестачу тих чи інших речовин. Слід робити це наприкінці осені або на початку зими, щоб уникнути дисфункції імунної системи, а також погіршення стану волосся та шкіри.

Інтегруючи ці прості звички у ваш щоденний режим, ви зможете поліпшити якість життя та зарядитися енергією. Пам’ятайте, що зміни важливо впроваджувати поступово та дотримуватися їх у зручний для вас спосіб.

По темі