Останні новини

Ці бобові містять велику кількість білка і клітковини та допоможуть вивести шкідливі речовини з організму

- 24 Грудня 2024, 11:12

Одна з найвідоміших бобових культур – сочевиця – наповнена різноманітними харчовими цінностями та має чимало оздоровчих властивостей.

Види сочевиці та чим вона корисна

По-перше, це джерело легкозасвоюваного білка, калію і фолієвої кислоти. По-друге, вчені з Інституту репродукції тварин і дослідження харчових продуктів Польської академії наук в Ольштині виявили в ньому дубильні речовини. Це сполуки, які можуть захистити організм від раку, наприклад, уповільнюючи швидкість поділу ракових клітин.

Сочевиця буває чотирьох різних сортів, які відрізняються не тільки кольором:

  • жовта – найменш міцний сорт, який може розсипатися при варінні,
  • зелена – з ніжним смаком,
  • червона – найпростіша у приготуванні,
  • чорна – вважається найтвердішим і, до того ж, найздоровішим сортом.

Однак, якщо ми хочемо вибрати найздоровіший варіант, найкраще вибрати паростки сочевиці, які порівняно з вареним насінням містять найбільше вітамінів і мінералів.

Властивості сочевиці

Сочевиця є ідеальною альтернативою тваринному білку. Хоча він не містить незамінних амінокислот, його можна поєднувати з іншими продуктами, які їх забезпечать.

Сочевиця, завдяки низькому вмісту натрію та високому вмісту калію, не тільки підтримує лікування, але й може запобігти гіпертонії. Високий вміст клітковини може бути корисним для зниження рівня «поганого» холестерину, що допоможе регулювати артеріальний тиск.

Вона також містить велику кількість заліза і фолієвої кислоти, які сприяють утворенню еритроцитів і підвищують рівень гемоглобіну.

Кому небажано їсти сочевицю

Незважаючи на те, що 100 грамів сочевиці містять аж 116 калорій, у ній мало жиру та багато клітковини, яка наповнює шлунок. Крім того, результати досліджень підтверджують, що бобові ефективно втамовують голод.

Однак людям з проблемами травної системи слід уникати цього зерна. Сочевиця може викликати метеоризм і надмірне бродіння в кишечнику через олігосахаридів, які вона містить.

Вони погано засвоюються, оскільки людина не виробляє фермент, необхідний для їх повного розщеплення.

Читайте також:

По темі