Насіння кмину: чим корисна ця спеція та кому не слід її вживати
Кмин є популярною спецією завдяки своєму дивовижному аромату. Також ця пряність корисна для здоров’я, хоча має деякі протипоказання.
Властивості кмину
Кмин містить залізо, причому у великій кількості. У 100 грамах спеції міститься близько 66 мг цього елемента. Завдяки цьому додавання його в страви стане чудовим способом знизити ризик анемії та підтримати її лікування.
Кмин також містить досить багато вітаміну С, який не тільки знижує ризик анемії, але і сприяє формуванню природного імунітету.
Спеція також містить сполуки, які мають антибактеріальні властивості, вона також знизить поганий холестерин і рівень глюкози в крові. Вміщені в кмині кумінол і кумінальдегід стимулюють підшлункову залозу виділяти інсулін.
Не можна забувати, що кмин також є багатим джерелом ефірних олій з антимікробними властивостями. Це означає, що сполуки, які в ньому містяться сприяють розрідженню виділень, що залишаються в дихальних шляхах, і мають відхаркувальну дію.
Які є протипоказання до вживання кмину
Однак не всім варто тягнутися до кмину. Як будь-яка рослинна сировина, він може викликати алергію. Вона може проявлятися у вигляді шкірних алергічних реакцій і респіраторних реакцій.
Добова доза кмину становить від 300 до 600 мг. Крім того, варто пам’ятати, що не всі лікарські засоби та БАДи безпечні для прийому з кмином.
Пацієнти, які приймають антибіотики, протигрибкові препарати, препарати, що знижують рівень холестерину, знеболюючі та протизапальні засоби та препарати з залізом, повинні уникати на час лікування цієї спеції.
Також тривале споживання кмину у великих кількостях може викликати такі побічні ефекти, як дерматит, респіраторні ускладнення, печію та порушення згортання крові.
Читайте також:
- Топ-7 фруктів, які допоможуть зменшити апетит і втамувати голод
- Ці продукти прискорять одужання: додайте їх до свого раціону, коли захворіли