Кава без кофеїну: чим вона відрізняється від звичайної та кому не варто її вживати
Існує ряд причин, через які люди можуть прийняти рішення відмовитися від кофеїну, чи то за власним бажанням, чи за рекомендацією лікаря. Проте, різка відмова від кави може бути складною, тому дехто обирає альтернативу – каву без кофеїну. Чи варто пити таку каву та яка є в ній користь, розповідає лікар Юрій Габорець.
Чим відрізняється кава без кофеїну від звичайної
Кава без кофеїну – це результат обробки кавових зерен таким чином, що вони втрачають принаймні 96% кофеїну. Цей процес може включати промивання зерен у спеціальному розчині, їх обробку вуглекислим газом або використання спеціальних вугільних фільтрів.
Хоча поживна цінність кави залишається незмінною, смак та аромат можуть стати більш ніжними. У такій каві міститься лише близько 3 мг кофеїну на чашку, порівняно з 70-140 мг у звичайному напої.
Корисні властивості цього напою
За словами фахівця, відмовившись від кофеїну, але не бажаючи відмовлятися від кавових ритуалів, кава без кофеїну є відмінним варіантом. Вона не викликає безсоння, тривожності, підвищеного тиску чи серцебиття.
Також лікар радять вибирати лише якісні безкофеїнові напої та навчати організм пристосовуватися до відсутності кофеїну взагалі. Крім того, рекомендується поступово переходити від кави без кофеїну до інших безпечних напоїв.
“Найбезпечніший метод декофенізації – це рідким вуглекислим газом. А з часом ви зможете перейти на цикорій, какао, бо кава без кофеїну не викликає залежність. Але вона все одно збільшує шлункову секрецію та вимиває кальцій з кісток. Але якщо ви обмежитесь на добу одною-двома чашками, то шкоди не буде”, – зазначає експерт.
Кому не варто вживати таку каву
Каву без кофеїну не радять пити людям з проблемами шлунку, людям, які приймають таблетки, що не можна поєднувати з кофеїном, з обережністю – вагітним.
Читайте також:
- Чи дійсно кава допомагає схуднути: скільки потрібно пити, щоб досягти максимального ефекту
- Кава з апельсиновим соком: чому цей напій може бути небезпечним для здоров’я