Останні новини

Кращі за лимон: найкращі добавки до чаю, які підтримають роботу серця та імунітет

- 20 Травня 2024, 12:05

Якщо ви любите чай, то, ймовірно, знайомі з різними добавками до нього, наприклад, лимоном. Однак варто знати, що на ньому список не закінчується. Є безліч інших цінних та корисних продуктів та спецій, які варто додати до свого напою.

Імбир

Імбир чудовий на смак, допомагає прискорити метаболізм і зменшити окружність талії. Вживаючи чай з імбиром, ви можете отримати багато переваг завдяки його антиоксидантним, антибактеріальним, протизапальним і протиалергічним властивостям.

Вважається, що імбир може знизити ризик розвитку деяких видів раку. Крім того, регулярне вживання імбиру благотворно впливає на регуляцію рівня холестерину в крові. Імбир знімає нудоту (включаючи нудоту під час вагітності). Під час інфекції він може зігрівати і знімати біль. У поєднанні з чаєм імбир стає ще більшим антиоксидантом. Імбирний чай також можна підсолодити медом.

Мед

Хорошою ідеєю є використання меду в чаї. Це солодка добавка, набагато корисніша за цукор. Він калорійний, але одна чайна ложка не біда, якщо збалансувати інші страви. Мед не можна додавати в окріп, оскільки він може втратити свої цінні властивості.

Мед підвищує імунітет, допомагає боротися з інфекціями, а також може благотворно впливати на роботу серця і кровоносної системи. Мед також підтримує роботу травної системи та може допомогти покращити стан печінки. Крім того, мед може посилити антиоксидантні властивості чаю. Вважається, що чай з медом у другій половині дня може сприяти здоровому сну.

Фрукти до чаю – журавлина і айва

  • Користь додавання журавлини в чай

Журавлина в сушеному вигляді чудово доповнить аромат чорного чаю. Для приготування настою рекомендується використовувати приблизно одну чайну ложку цих плодів на склянку. Крім того, журавлину можна додавати в напої у вигляді порошку або соку, також у варіанті без додавання цукру.

Щоб урізноманітнити смак, крім свіжої або замороженої журавлини, можна додати гілочку розмарину і щіпку кориці. Журавлина має низку корисних властивостей, що робить її цінним дієтичним інгредієнтом. Він особливо відомий своїм позитивним впливом на сечовидільну систему, включаючи зниження ризику інфекцій.

Регулярне вживання журавлини в різних формах – свіжих, сушених або консервованих – сприяє зниженню рН сечі, що є механізмом, що запобігає розвитку бактерій. Антибактеріальні та протипухлинні властивості – лише деякі з численних переваг включення цієї рослини у ваш щоденний раціон.

Крім того, журавлина позитивно впливає на здоров’я очей і допомагає регулювати артеріальний тиск і рівень холестерину. Велика кількість поліфенолів у журавлині також благотворно впливає на травну систему, що робить її винятково цінним елементом здорового харчування.

  • Айва – цінна добавка до чаїв

Айва як добавка до чаю не надто популярна. Але вона чудово покращує смак чаю і, крім того, забезпечує організм багатьма корисними речовинами. Айва є джерелом поліфенолів і флавонолів. Завдяки унікальному складу айва має протизапальні та антиоксидантні властивості.

Крім того, айва благотворно впливає на серце і кровоносну систему, в тому числі завдяки високому вмісту калію. Айва допомагає регулювати рівень глюкози, артеріальний тиск і рівень холестерину. Він чудово може замінити лимон, як у вигляді часточки свіжого фрукта, так і у вигляді сухофрукта.

Спеції для чаю

Смак і властивості чаю можна посилити за допомогою спецій. Чудово смакують напої з корицею, гвоздикою, кардамоном або куркумою. Ці компоненти не тільки додають чаю пікантності, але й мають антибактеріальні та противірусні властивості.

Чай з корицею

Кориця має антиоксидантні, протизапальні, антибактеріальні, протигрибкові та противірусні властивості. Дослідження показали, що біологічно активні сполуки, присутні в кориці, такі як коричний альдегід, можуть відігравати роль у регулюванні гомеостазу глюкози та ліпідів, що може сприяти стабілізації рівня цукру в крові та ліпідного профілю. Кориця відома своїми протизапальними та антиоксидантними властивостями, які можуть підтримувати здоров’я травлення.

Чайна гвоздика

Гвоздика, характерний запах якої супроводжує осінній і зимовий чай, містить евгенол, речовину з антибактеріальними, протигрибковими, антиоксидантними та протираковими властивостями. Гвоздика позитивно впливає на процеси травлення, допомагає регулювати рівень цукру в крові, а також полегшує біль у горлі та інші респіраторні інфекції, наприклад, нежить.

Чай з куркумою – користь для здоров’я

Основним компонентом куркуми є куркумін, фенольна сполука, яка в основному відповідає за більшість описаних терапевтичних властивостей цієї рослини. Ефекти куркуми включають протизапальну, антибактеріальну, противірусну, протиракову та нейропротекторну дію.

У свою чергу, знеболюючий ефект куркуми, пов’язаний з її протизапальними властивостями, також може бути корисним для лікування різних больових станів. Біоактивні речовини, що містяться в куркумі, можуть знизити рівень холестерину ЛПНЩ (так званого «поганого холестерину») і тригліцеридів, що важливо з точки зору профілактики серцево-судинних захворювань.

Користь чаю з кардамоном

Кардамон, цінний інгредієнт багатьох композицій прянощів, відомий своєю здатністю збагачувати чай неповторним смаком і ароматом. Ефірні олії, що містяться в ньому, характеризуються противірусною, антибактеріальною та протигрибковою дією, що робить його не тільки цінним кулінарним доповненням, але й потенційним компонентом підтримки здоров’я.

Читайте також:

По темі