ТОП-10 причин, чому варто їсти ягоди
З квітня, коли з’являються перші полуниці, і до кінця жовтня, коли збирають осінні сорти малини та чорноплідної горобини, триває сезон свіжих ягід. Варто знати, що до цієї групи також входять: чорниця, агрус, чорна і червона смородина, ожина, полуниця тощо.
Суперфрукти з корисними властивостями
Завдяки надзвичайно високому вмісту багатьох цінних поживних та біоактивних речовин дієтологи та лікарі відносять ягоди до т.зв. категорії суперпродуктів і рекомендують всім споживати їх регулярно – бажано чашку на день.
“Полуниця та чорниця багаті корисними для здоров’я рослинними сполуками, які називаються антоціанами, які надають ягодам яскраві червоні, сині та фіолетові відтінки. Багато досліджень показали, що дотримання дієти з продуктами, багатими на антоціани, пов’язане з покращенням здоров’я серця. Вчені показали, наприклад, що жінки, які їли більше трьох порцій чорниці або полуниці на тиждень, мали на 34% менший ризик серцевого нападу порівняно з тими, хто їв їх дуже мало”, — зазначено в статті Гарвардської медичної школи.
У свою чергу експерти з Американського інституту дослідження раку (AICR) підтверджують, що регулярне вживання ягід допомагає знизити ризик раку, а також багатьох інших хронічних захворювань – завдяки високому вмісту вітамінів, мінералів, різноманітних антиоксидантів і клітковини.
“Важливо, щоб ми їли різні ягоди, щоб отримати користь від різноманітних вітамінів і мінералів, які ці ягоди пропонують”, — підкреслюють експерти AICR.
Чому варто їсти ягоди
Перелік потенційних переваг регулярного вживання ягід для здоров’я справді вражаючий і довгий. Ось 10 з них:
- Захист від вільних радикалів: чорниця містить багато сполук з антиоксидантними властивостями, які допомагають нашому організму нейтралізувати вільні радикали, які загрожують його клітинам і органам.
- Антидіабетична дія: регулярне вживання ягід покращує вуглеводний обмін організму, позитивно впливаючи на глікемію, а також протидіє т.зв. резистентності до інсуліну, яка є метаболічним розладом, що призводить до розвитку діабету 2 типу.
- Високий вміст клітковини: ягоди є багатим джерелом харчових волокон, як нерозчинних, так і розчинних. Цей інгредієнт стимулює перистальтику кишечника і полегшує дефекацію, позитивно впливає на стан кишкової мікрофлори, знижує ризик розвитку раку товстої кишки, і навіть допомагає знизити рівень глюкози в крові.
- Висока харчова цінність: ягоди характеризуються, з одного боку, низькою енергетичною цінністю (калорійністю), а з іншого боку, високою харчовою «щільністю», тобто високим вмістом вітамінів, мікроелементів і біологічно активними речовинами, що благотворно впливають на здоров’я.
- Протизапальний ефект: завдяки високому вмісту антиоксидантів ягоди мають сильні протизапальні властивості.
- Антихолестериновий ефект: ягоди рекомендуються у раціоні людей із ризиком захворювань серця та кровоносних судин – через доведену здатність знижувати рівень холестерину в крові.
- Поліпшення зовнішнього вигляду шкіри: регулярно споживані ягоди, завдяки високому вмісту антиоксидантів, у тому числі: антоціанів, каротиноїдів та вітаміну С допомагають уповільнити процес старіння шкіри та покращити її зовнішній вигляд.
- Протираковий ефект: компоненти ягід, такі як елагова кислота та ресвератрол, допомагають знизити ризик розвитку деяких видів раку.
- Антиатеросклеротичний ефект: ягоди знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань також завдяки покращенню роботи ендотелію кровоносних судин.
- Поліпшення когнітивних функцій: інгредієнти, що містяться в ягодах стимулюють нейрогенез (процес створення нових нервових клітин – нейронів), а також покращують зв’язок між різними ділянками мозку. На практиці вживання ягід може благотворно впливати на наші когнітивні здібності, пам’ять і навіть настрій.
Читайте також:
- Дієтологиня назвала найкращу олію для смаження риби
- Кеш’ю чи мигдаль: експертка розповіла, який горіх корисніший та допомагає схуднути