Останні новини

Три ознаки того, що ви їсте недостатньо клітковини: фахівці радять переглянути меню

- 05 Квітня 2024, 16:04

Клітковина необхідна в раціоні кожної людини, і її дефіцит може призвести до проблем зі шлунком. Однак організм подає сигнали, коли клітковини не вистачає. Потрібно лише розпізнати його. Більш детально розповіла дієтологиня Муді Дестіні в інтерв’ю для eatthis.com.

Роль клітковини

Клітковина очищає організм від непотрібних продуктів обміну і підтримує в хорошому стані травну систему – покращує процес травлення і регулює роботу кишечника. Дефіцит може призвести до багатьох проблем з травленням, наприклад до запорів. Також клітковина стабілізує рівень цукру і запобігає атеросклерозу, сприяє очищенню організму. У свою чергу, вживання продуктів, що містять її, може знизити ризик серцево-судинних захворювань і знизити рівень холестерину.

Симптоми недостатнього вмісту клітковини в раціоні

Також не рекомендується надлишок клітковини в раціоні, оскільки це може призвести до дефіциту кальцію, заліза та цинку, а також до погіршення засвоєння жирів і вітамінів або подразнення кишечника.

Однак, коли її в раціоні занадто мало, організм може подавати сигнали. Найбільш характерними є:

  • втома: їжа, що містить клітковину, постійно виділяє енергію і таким чином зменшує втому. Її нестача може викликати втому, занепад сил, сильну сонливість;
  • проблеми втамування голоду: різноманітні наукові дослідження показали, що клітковина довше забезпечує відчуття ситості. Завдяки цьому ми не відчуваємо потреби їсти великі порції або перекушувати між прийомами їжі. Якщо ви, наприклад, заміните білий рис такою ж кількістю коричневого рису, ви відчуєте більшу ситість;
  • набір ваги: згідно з дослідженнями, невелика кількість клітковини в раціоні може призвести до зайвої ваги і навіть ожиріння. Це пов’язано з апетитом. Відсутність харчових волокон може призвести до бажання потягнутися до висококалорійних продуктів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щоденне споживання клітковини має становити приблизно 20-40 г.

Читайте також:

По темі