Як зміцнити серце за короткий час: 6 порад від кардіологів, які дають результат
Ваші звички, спосіб харчування і стиль життя мають значний вплив на здоров’я і функціонування серцево-судинної системи. Проте, за словами кардіологів, зробивши свідомі, невеликі зміни, можна покращити стан здоров’я серця протягом декількох місяців або років.
Доктор Карл Кемерон зазначає, що зміни у способі життя слід розглядати як профілактичні заходи для зниження ризику серцево-судинних захворювань.
“Покращення стану здоров’я вашого серця не відбувається миттєво, проте негайні кроки можуть допомогти поліпшити показники здоров’я”, — зауважує він. На жаль, хворобу серця неможливо вилікувати після її діагностики”.
Як можна швидко поліпшити здоров’я серця
Киньте палити
Куріння може спричинити незворотне ушкодження серця і кровоносних судин, що збільшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, високого кров’яного тиску, серцевого нападу та інсульту. Відмова від куріння може сприяти покращенню стану вашого серця як у найближчій перспективі, так і у довгостроковому плані.
“Викурювання пачки цигарок на день подвоює ризик серцевого нападу порівняно з людиною, яка не курить”, — каже Рутманн. Якщо ви вже хоча б один день утримаєтесь від куріння, це вже знизить ваш ризик. Рівень кисню в крові підвищується вже через вісім годин після відмови від куріння. Функція легень може покращитися на 30% всього за кілька тижнів після відмови від куріння”.
Експерт зазначає, що незабаром після відмови від куріння пульс і кров’яний тиск стануть більш контрольованими, і ви побачите поліпшення кровообігу в руках і ногах.
Дотримуйтеся здорового харчування
Зміна харчування на більш здорове для серця може мати довгострокові наслідки. Це передбачає відмову від екстремальних або не зовсім раціональних дієт, зауважує Рутманн, “замість цього, сконцентруйтеся на впровадженні нового здорового способу життя і дотриманні його”.
За даними Американської кардіологічної асоціації, рекомендується зосередитися на вживанні фруктів і овочів, цільнозернових продуктів, ненасичених жирів і корисних білків, таких як горіхи, бобові, риба, нежирні молочні продукти і нежирна птиця. Крім того, варто мінімізувати вживання солі, цукру та алкоголю. Поступово вносьте невеликі зміни у свій раціон харчування для формування довгострокових звичок, корисних для серця.
Більше займайтеся спортом
За словами кардіолога Карла Кемерона, рух — найважливіше для здоров’я серця.
“Постарайтеся рухатися, виконуючи аеробні вправи не менше 30 хвилин на день. Це не тільки поліпшить ваше серце, а й загальне самопочуття”, — каже він.
Але якщо фізичні вправи для вас не звичні, поговоріть зі своїм лікарем, щоб дізнатися, з якого виду активності почати безпечно. Якщо ви не звикли до регулярної активності, можна почати з невеликих кроків, таких як п’ять-десять хвилин легких вправ, наприклад, ходьба, йога або використання велотренажера.
Висипайтеся
Понад 30% дорослих сплять менше семи годин на добу, що може негативно впливати на здоров’я серця. Недостатня кількість сну пов’язана з надмірною вагою, що створює додаткове навантаження на серце і кровоносні судини.
“Я рекомендую спати близько семи годин щоночі”, — каже Рутман. Щовечора встановлюйте будильник як нагадування про те, що настав час заспокоїтися і відправитися спати. Ми ставимо будильник, щоб вставати щоранку, а вечірній будильник, що нагадує нам про те, що пора спати, не менш цінний для здоров’я нашого серця”.
Контролюйте кров’яний тиск
Високий кров’яний тиск може призвести до ушкодження артерій, ускладнюючи нормальний потік крові та кисню до серця, що збільшує ризик розвитку серцевих захворювань. Підтримка нормального артеріального тиску є важливою для збереження здоров’я серця.
Регулярні фізичні вправи тривалістю 30 хвилин на день протягом п’яти днів на тиждень, відмова від куріння, здорове харчування, стрес-менеджмент і підтримка здорової ваги можуть допомогти контролювати ваш кров’яний тиск і рівень цукру в крові, сприяючи здоров’ю вашого серця.
Знизьте рівень стресу
Напружений графік, сімейні обов’язки та навантаження на роботі можуть додати стресу у ваше повсякденне життя. Навчившись контролювати рівень стресу, ви створите дива зі здоров’ям свого серця.
Читайте також:
- Захистіть серце та збережіть молодість: 3 причини вживати насіння чіа
- Артезіанська, мінеральна, джерельна, тала: чим вони відрізняються та яка вода найкраща для вашого здоров’я