Фініки: все про корисні властивості та правила вживання для чоловіків і жінок
Фініки – це не лише апетитні ласощі, але й продукт, що володіє значною цінністю для здоров’я. Їхнє вживання приносить користь як чоловікам, так і жінкам, завдяки високому вмісту вітамінів та мінералів. Проте, важливо пам’ятати про помірність у споживанні цих ласощів.
Кому не можна їсти фініки
Вчені давно довели, що фініки мають багато антиоксидантів (що допомагають організму боротися зі старінням і хворобами) та інші речовини, корисні для здоров’я: клітковину, білки, калій, магній, марганець, вітаміни K, C, B6, мідь, залізо і т.ін.
Однак у деяких ситуаціях дієтологи не рекомендують їсти ці сухофрукти, щоб не завдати шкоди здоров’ю і уникнути таких проблем.
Розлади травлення
Занадто багато клітковини або фруктози в організмі може спричинити здуття, запори та порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
Алергія
Фініки містять цукровий спирт (сорбіт), який може викликати діарею або інші алергічні симптоми.
Астма
Деякі алергічні симптоми можуть спровокувати астматичні напади.
Висипання на шкірі
Сульфіти (що виконують антиоксидантну та антимікробну роль), а також цвіль і шкідливе воскове покриття (що можуть бути на деяких сухофруктах), можуть спричинити висипання на шкірі.
Підвищення цукру
Фініки багаті на глюкозу, фруктозу та сахарозу, що робить їх висококалорійними та небезпечними для людей з діабетом.
Збільшення ваги
Фініки мають багато клітковини, калорій і енергії, що може вплинути на вагу.
Карієс
Фініки – це потужне джерело фтору, який корисний для зубів, але вони також містять багато цукру і вуглеводів, які можуть сприяти карієсу.
Підводячи підсумок, фініки не слід їсти (особливо в великих кількостях) тим, хто:
- мають синдром подразненого кишківника;
- схильні до алергії;
- мають на сечокам’яну хворобу;
- мають цукровий діабет;
- мають надлишкову вагу;
- мають карієс;
- часто страждають на регулярні головні болі.
Коли краще їсти фініки вранці чи ввечері
За словами деяких дієтологів, оптимальна кількість фініків для споживання складає 5-7 штук в день (але не більше 10). Це дозволить зберегти ваше здоров’я у гарному стані і не спричинить погіршення (або появи) нових хвороб.
Фініки можна їсти:
- на сніданок;
- в якості денної закуски;
- в якості нічної закуски;
- перед вправами (за 30-50 хвилин до фізичної навантаження);
- коли ви відчуваєте апетит.
Які хвороби лікують фініки
Фініки містять флавоноїди і фенолову кислоту, які допомагають зменшити або навіть попередити хронічні запалення. Ці сухофрукти підвищують енергетику і насичують організм, мають антигеморагічну дію (запобігають крововтраті), а також протипухлинні, противиразкові, антимікробні та імуномодулюючі властивості.
Каротиноїди (природні органічні пігменти, що синтезуються бактеріями, грибами, водоростями й рослинами), попереджають серцево-судинні захворювання.
Клітковина та фенол також корисні для серця і можуть допомогти:
- у профілактиці серцево-судинних захворювань;
- у регуляції імунної системи.
Регулярне споживання невеликої кількості фініків може покращувати травні процеси (нормалізувати роботу кишечника), знижувати ризик захворювань кісткових тканин (зокрема остеопорозу), покращувати роботу нервової системи, стан шкіри, нігтів і волосся, а також швидко задовольняти голод й заспокоювати печію.
Результати досліджень, проведених серед породіль, також свідчать про те, що плоди фінікового дерева полегшують процес природних пологів.
Коли краще їсти фініки до їжі чи після
Деякі науковці стверджують, що найкращий час для споживання фініків – зранку натщесерце. Це дозволяє наситити організм енергією та уникнути зайвої їжі. Однак ви можете їсти фініки разом з іншими “легкими” продуктами, додавати їх до десертів, готувати з ними снеки або ж просто смакувати сухофруктами, запиваючи молоком.
Головне правило – не перебільшувати з кількістю цих плодів після ситного прийому їжі. Це може спричинити відчуття переповнення та незручності.
Читайте також:
- 5 повсякденних звичок, які можуть прискорити метаболізм
- Ваги не брешуть: коли і як зважуватися, щоб отримати точний результат