Здоровий спосіб життя: як харчування та спорт змінюють ваше тіло
Здорове харчування та рухливий спосіб життя не тільки поліпшують наш зовнішній вигляд, але й зміцнюють наше здоров’я. Важливо не падати духом та регулярно нагадувати собі про переваги, які дає спорт та правильна дієта. Розповідаємо про те, як спорт та правильне харчування впливають на наш організм.
Покращується здоров’я серця
Високий тиск може спричинити серцевий удар. Здорова їжа та фізичні вправи допомагають підтримувати нормальний тиск. У гармонійній дієті відсутній натрій, який часто підвищує артеріальний тиск, а корисні продукти позитивно впливають на весь організм, особливо на серце.
Віддавайте перевагу фруктам, овочам, білкам з низьким вмістом жиру та молочним продуктам з низьким вмістом жиру. Фрукти та овочі містять калій, який знижує напругу в судинах. А фізичні вправи допомагають розширити судини, які допоможуть крові текти спокійніше.
Зниження рівня цукру в крові
Фізичні вправи корисні для контролю цукру в крові, зниження цукру може настати після тренувань або протягом дня. Харчування, яке містить багато клітковини та білка, також допомагає уникнути стрибків рівня цукру в крові.
Почнете скидати вагу
Ожиріння може призвести до гіпертонії, хвороби серця, інсульту та багатьох інших хвороб. Здорова їжа та фізичні вправи допоможуть вам схуднути, тож вам не доведеться турбуватися про супутні хвороби, які могли б виникнути через зайву вагу.
Здоров’я кишківника покращується
Здоров’я вашого кишківника залежить від того, що ви їсте. Дослідження показують, що вживання продуктів з високим вмістом цукру, насичених жирів та натрію, порушує здорову рівновагу бактерій у кишківнику. Фізичні вправи допомагають зменшити запалення в кишківнику.
Поліпшується психічне здоров’я
Ті люди, які займаються спортом, мають менше проблем з психічним здоров’ям, ніж ті, хто не займаються фізичними вправами. Також проблеми можуть бути пов’язані з поганим здоров’ям кишківника.
Певна група корисних продуктів може потенційно покращити ваше психічне здоров’я:
- омега-3 жирні кислоти містяться в жирній рибі, волоських горіхах, насінні льону;
- вітаміни групи В містяться в цільнозернових продуктах, фруктах, овочах;
- магній міститься в мигдалі, насінні, шпинаті;
- клітковина міститься у фруктах, овочах, цільному зерні;
- пробіотики містяться в йогурті, квашеній капусті, кімчі.
Отримаєте більше енергії
Нестача поживних речовин, що виникає через незбалансоване харчування або зневоднення, може призвести до втоми. Натомість, вживання якісної їжі заряджає ваш організм енергією, роблячи вас більш бадьорими та активними.
Щоденні фізичні вправи також є чудовим способом побороти втому. Під час тренувань виділяються гормони, які дають нам відчуття енергії та піднімають настрій.
Читайте також: