Функціональне тренування: як виконувати та які має переваги
Із зростанням популярності здорового способу життя з’явилося багато нових способів активно проводити вільний час. Одним з них є функціональне тренування, яке має багато переваг і користі для здоров’я.
Що таке функціональне тренування
Функціональне тренування – повсякденні рухи тіла задіяними групами м’язів, часто з додатковим навантаженням.
У функціональному тренуванні найважливіше, щоб м’язи працювали природним чином – тобто відповідно до своєї функції. Це протиставляє, наприклад, тренування на класичному спортивному обладнанні, де вправи складаються зі специфічних, неприродних рухів, зосереджених на окремих групах м’язів, часто без прямого перекладу на функції, які вони виконують у повсякденному житті. Вправи в рамках функціонального тренування в основному виконуються тільки з власною вагою, без тренажерів (іноді використовуються прості гирі). Основною метою функціонального тренування є глобальний і стійкий розвиток м’язової маси, покращення фізичної форми та координації, а також збереження фізичного здоров’я.
Функціональне тренування є основою для стійкого розвитку та підтримки фізичної форми. При правильному виконанні вправ ризик отримання травм і перевантаження мінімальний.
Види тренувань
Складні рухи, які не орієнтовані на конкретні завдання повсякденного життя (наприклад, переміщення блоків).
Рухи з чітким функціональним призначенням – рухи, спрямовані на повсякденну діяльність (наприклад, миття посуду, гра в гольф, одягання).
Загальне функціональне тренування використовує як навантаження власної ваги, так і прості обтяження та аксесуари, такі як: бутилки з водою, м’ячі, штанги і гирі, пакети з різними предметами.
З цими аксесуарами і без них можна виконати наступні вправи: ривок, або присідання з м’ячем, присідання на табурет, тяга зі штангами, утримання рівноваги, відтискання, жими, нахили, подолання перешкод.