Діогу Кошта – гравець зустрічі Португалії зі Словенією

Голкіпера збірної Португалії Діогу Кошту визнано Гравцем матчу зі Словенією (0:0, 3:0 по пен.) в 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2024.

Кошта зберіг свої ворота у недоторканності протягом усього поєдинку. Серед сейвів воротаря слід відзначити епізод в овертаймі, коли Діогу відбив удар після виходу один на один Беньяміна Шешка. У серії пенальті португалець відбив усі три одинадцятиметрові (Йосипа Іліча, Юрія Балковца та Беньяміна Вербича).

Кошта став першим воротарем в історії чемпіонатів Європи, який відбив три пенальті у післяматчевій серії. Також португалець – перший голкіпер на Євро, який не пропустив за весь матч, який тривав 120 хвилин плюс серію пенальті.

У 1/4 фіналу Португалія зіграє з Францією, яка мінімально обіграла Бельгію (1:0). Матч відбудеться 5 липня у Гамбурзі, початок – о 22:00.