18-річний дніпрянин Желтяков став чемпіоном Європи з плавання на 200 метрів на спині

Збірна України здобула першу золоту медаль на чемпіонаті Європи-2024 з водних видів спорту. 18-річний плавець з Дніпра Олександр Желтяков виборов її на дистанції 200 метрів на спині.

Фінал, в якому він виборов золото, був драматичним. Почавши гонку з шостої позиції на перших 50 метрах, українець зумів вийти до лідерів наприкінці першої половини дистанції.

На останніх 50 метрах Желтяков тримав третю позицію, але в підсумку здобув перемогу, випередивши грека Апостолоса Сіскоса лише на 0.03 секунди.

Євро з водних видів спорту. 200 м, фінал

1. Олександр Желтяков (Україна) 1:55.39 хвилин
  2. Апостолос Сіскос (Греція) +0.03
  3. Роман Мітюков (Швейцарія) +0.36

На фіналі Євро-2024 Желтяков встановив новий національний рекорд на дистанції 200 метрів на спині. Він покращив попередній свій рекорд на 0,4 секунди.

Також Україна здобула своє перше золото на чемпіонаті Європи з водних видів спорту. Раніше наші спортсмени вже виграли три медалі у стрибках у воду.