Михайло Романчук здобув шосту золоту медаль на чемпіонаті Європи з плавання на 800 метрів

Україна здобула друге “золото” на чемпіонаті Європи з водних видів спорту. Переможну медаль виборов український плавець Михайло Романчук, який фінішував першим на дистанції 800 метрів вільним стилем.

Українець взяв участь у чемпіонаті Європи-2024 у змаганнях на дистанціях 800 і 1500 метрів вільним стилем. У фіналі 800 метрів український плавець продемонстрував найкращий результат, подолавши дистанцію за 7:48.22 хвилини.

Михайло Романчук був головним фаворитом на перемогу в фіналі 800-метрівки. Більшість його основних конкурентів — Флоріан Веллбрук з Німеччини, Грегоріо Пальтріньєрі з Італії та Даніель Віффен з Ірландії — вирішили не брати участі у чемпіонаті Європи.

На початку дистанції Романчук був третім, поступаючись двом турецьким плавцям: Мухаммеду Уздену та Казею Тунджелі. Проте, згодом він вирвався вперед, випередивши обох суперників.

У другій половині змагання Романчук лише збільшував свою перевагу над суперниками і фінішував на першому місці з часом 7:46.20 хвилини, виборовши заслужений титул чемпіона.

Євро з водних видів спорту. 800 м, вільний стиль, фінал

1. Михайло Романчук (Україна) — 7:46.20 хв
  2. Дімітріос Маркос (Греція) — 7:48.59 хв
  3. Залан Саркані (Угорщина) — 7:49.29 хв

Це вже шоста золота медаль у кар’єрі українського плавця на чемпіонатах Європи. Варто зазначити, що останню свою нагороду на європейському рівні він здобув у 2022 році, перемігши на 1500-метрівці вільним стилем.