ТОП-3 найкорисніших видів насіння, які перетворять вашу страву на вітамінну бомбу
Вони ідеально підходять як інгредієнт для салатів, бутербродів, йогуртів і обідніх страв. Вони містять поживну силу, яка є безцінним паливом для нашого організму. Тож які зерна варто включити в щоденне меню?
Крім вітамінів і мінералів, насіння багате харчовими волокнами і білком. Вони містять величезну кількість омега-3 жирних кислот, які відомі своїм благотворним впливом на серцево-судинну систему.
Безсумнівно, вони збагатять ваш раціон важливими поживними речовинами. Посипте свій салат смаженими, хрусткими гарбузовим насінням або додайте кілька насіння чіа в свій ранковий смузі, і ви швидко помітите ефект. Лише одна столова ложка цих частинок може покращити смак страв і, перш за все, принести багато користі для здоров’я.
Насіння кунжуту
Є невід’ємною частиною азіатської кухні та мають дуже широкий спектр використання на кухні. Є три різновиди: білий кунжут, чорний кунжут і коричневий кунжут. Вони багаті на магній, кальцій і залізо. Вони також є чудовим джерелом вітамінів групи В, особливо В1, В3 і В6. Останній т. зв піридоксин впливає на метаболізм амінокислот, білків і жирних кислот.
Лігнани (сезамін і сезамолін), що містяться в насінні кунжуту, мають протизапальні властивості і знижують ризик розвитку гормонозалежних ракових захворювань, наприклад раку молочної залози. У свою чергу, чорний кунжут підтримує роботу серця, знижуючи рівень «поганого» холестерину (ЛПНЩ).
Насіння Чіа
Насіння чіа, також відоме як іспанська шавлія, останнім часом набуло величезної популярності. Вони вважаються скарбницею омега-3 жирних кислот і поживних речовин, які позитивно впливають на функціонування організму. Дві столові ложки цих зерен містять 9 г клітковини, 4 г білка і значну кількість мікроелементів, таких як цинк, фосфор, магній і залізо.
Споживання насіння чіа пов’язане зі зниженням загального холестерину і тригліцеридів, а також із підвищенням рівня «хорошого» холестерину (ЛПВЩ). Крім того, науково підтверджено, що ці маленькі зернинки знижують артеріальний тиск у людей, які страждають на діабет 2 типу .
Щоб насолодитися поживними властивостями насіння чіа, додавайте їх до вівсяних пластівців, смузі, пудингів і салатів.
Гарбузове насіння
Насіння гарбуза варто включити в свій щоденний раціон, як у вигляді смажених, так і очищених насіння. Вони містять багато цінних поживних речовин, зокрема: вітаміни (С, Е, В1, В2, В3, В6), фолієва кислота, мінерали (цинк, фосфор, магній) і антиоксиданти. Вони також містять ненасичені жирні кислоти, які забезпечують правильну роботу серцево-судинної системи. Завдяки вмісту фітостеролів вони сприяють зниженню «поганого холестерину» і, як наслідок, знижують ризик розвитку серцевих захворювань.
Насіння гарбуза чудово підходять як доповнення до салатів, супів, кремів, а також як корисна та смачна закуска.
Читайте також:
- Корисна закуска: чому потрібно включити хумус у свій раціон
- Черемша: що це за рослина і чим вона корисна