Дієтологиня назвала поширені харчові звички українців, що шкодять здоров’ю
Правильне харчування є основою здоров’я. А ось шкідлива їжа здатна спровокувати ряд серйозних хвороб. І це біда не поодиноких людей, є кілька харчових звичок, які характерні для багатьох українців. Про це розповідає РБК-Україна.
Яким є харчування українців
“Звісно харчування напряму пов’язане з хворобами. Навіть Всесвітня організація охорони здоров’я визнала, що здоров’я людини залежить на 70% від того, що вона їсть щодня роками”, – каже дієтологиня Олена Скиталінська.
Вона додає, що проаналізувавши харчування українців, можна дійти висновку, що воно є калорійним і високовуглеводним. Також дуже часто воно є низької якості.
Що їдять українці:
- копчені ковбаси;
- вафлі;
- пиріжки;
- вироби з борошна;
- солодощі;
- горішки.
“На жаль, таких продуктів на наших столах набагато більше, ніж здорової їжі. 86% смертей українців зумовлені хворобами, що пов’язані із неправильним харчуванням. Але харчування – це не лише про хвороби, це ще й їх профілактика і підвищення якості життя”, – говорить Скиталінська.
Вона додає, що у більшості українців харчування не є збалансованим.
Як харчування пов’язане із хворобами
“Незбалансоване харчування провокує системні запалення. При них запальні цитокіни циркулюють у крові та всіх тканинах організму, викликаючи порушення роботи серця, печінки та інших органів. Відповідно тоді ми гірше думаємо, фокусуємо свою увагу, бачимо. І це відбувається поступово”, – пояснює лікар.
Також дієтолог наголошує, що у їжі українців забагато трансжирів, які негативно впливають на здоров’я.
“Проблема українців – це високоглікімічне харчування. Це означає, що у крові є постійно високий рівень глюкози. Це одна із причин передчасного старіння, а також дуже багатьох захворювань”, – каже Скиталінська.
Лікар зазначає, що багато українців споживають їжу протягом 14-16 годин. За звичними справами постійно щось їдять – за телевізором, у кінотеатрі, за чашкою кави.
Таке харчування призводить до постійного виділення інсуліну. Клітинам він не потрібен у таких високих дозах і це провокує системне запалення, яке не відчувається спершу.
“Але наші тканини починають зношуватись, судини починають запалюватись”, – говорить лікар.
Читайте також:
ТОП-5 харчових звичок, яких варто позбутися, щоб поліпшити своє самопочуття
Додайте цей перець до свого раціону — він знижує ризик смерті від раку та серцевих захворювань