Останні новини

Дієтологиня назвала 5 дієт, які можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям

- 22 Березня 2024, 16:03

На шляху до стрункої фігури важливо обирати ефективні та безпечні методи. Швидке схуднення з подальшим набором ваги не приносить бажаного результату, тому суворі дієти – не найкращий вибір.

Експертка з харчування Емі Шапіро поділилася списком п’яти найгірших дієт для схуднення, а також запропонувала більш здорові та результативні альтернативи.

Найгірші дієти за версією дієтологині

Детокс на соках

Детокс-соки зазвичай містять велику кількість цукру і недостатню кількість клітковини або білка.

“Вживання очисних соків може призвести до різких коливань рівня цукру в крові, втрати м’язової маси та сповільнення метаболізму. У них недостатньо необхідних поживних речовин, що робить їх неефективними для тривалої стратегії зниження ваги”, — зауважує Шапіро.

Дієта ХГЛ

Дієта ХГЛ веде до екстремального обмеження калорій. Згідно з цією дієтою, людина може споживати лише від 500 до 800 калорій на день, додатково вживаючи гормональні добавки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) шляхом ін’єкцій.

“Наукових доказів, що підтверджують ефективність ХГЛ у зниженні ваги, не існує,” – підкреслює дієтологиня. Дуже низькокалорійні дієти можуть бути небезпечними, спричиняючи дефіцит поживних речовин, втрату м’язової маси та уповільнення метаболізму. Потенційно небезпечні побічні ефекти та нестабільність цієї дієти на довгостроковій основі також є серйозними моментами”.

Кетогенна дієта

Кетогенна дієта передбачає споживання продуктів з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів з метою використання жиру як основного джерела енергії замість вуглеводів.

“Довгострокові наслідки та безпека цієї дієти все ще обговорюються”, – відзначає Шапіро. Також важко підтримувати такий раціон, оскільки він супроводжується крайнім обмеженням вуглеводів, що може призвести до дефіциту корисних речовин, включаючи вітаміни та мінерали, а також підвищеного ризику серцевих захворювань через велику кількість насичених жирів в раціоні”.

Сироїдіння

Сироїдіння – це спосіб харчування, що полягає у споживанні виключно сирої їжі, такої як фрукти, овочі, насіння та горіхи, без будь-якої обробки або теплової обробки.

“Дотримання сироїдіння складне, і воно, ймовірно, може викликати дефіцит поживних речовин, особливо білка, вітаміну B12 і кальцію, оскільки харчування має низьку калорійність”, – попереджає Шапіро.

Дієта Аткінса

Дієта Аткінса включає великий обсяг споживання жирів і білків, а також обмеження вуглеводів.

“Цей метод вкрай строгий у визначенні дозволених та заборонених продуктів. Дослідження показують, що це може бути ефективним для короткострокового зниження ваги, проте не дає стійкого результату в довгостроковій перспективі, і більшість людей повертають набрану вагу”, – резюмує Шапіро.

Здорові альтернативи для схуднення

Дієтологиня назвала три найкращі альтернативи, які допоможуть скинути вагу, не нашкодивши, а тільки поліпшивши ваше здоров’я.

Середземноморська дієта

Середземноморський спосіб харчування відзначається акцентом на свіжих овочах, фруктах, цільнозернових продуктах, горіхах, оливковій олії, рибі, а також обмеженому вживанні м’яса та молочних продуктів. Цей підхід сприяє боротьбі з окислювальним стресом і запаленнями, регулює рівень цукру в крові, а також знижує рівень холестерину та артеріальний тиск.

Дієта DASH (Дієтетичні прийоми для зупинки гіпертонії)

Основна увага в цій дієті приділяється цільним продуктам, таким як овочі, фрукти, цільнозернові продукти, нежирні або знежирені молочні продукти та харчування білками з низьким вмістом жиру.

Усвідомлене харчування

Цей план харчування призначений для людей, які насправді не хочуть дотримуватися дієти, а радше вносять здорові зміни у свої харчові вподобання.

Читайте також:

По темі