Як зробити сальто: відомий тренер розповів, з чого почати і як виконувати популярну вправу
Сальто – акробатичний стрибок із перевертанням у повітрі через голову. Це складний елемент акробатики, для виконання якого насамперед необхідно гармонічно розвинути свій організм і домогтись хорошої фізичної форми.
Про те, з чого починати робити сальто та як правильно його виконати, розповів тренер-викладач відділення стрибків на акробатичній доріжці кам’янської ДЮСШ№4 Віктор Хайманов та його вихованець, багаторазовий призер чемпіонатів України, 12-річний Максим Добродзій.
Складна та небезпечна вправа
– Вчитися робити сальто необхідно з кваліфікованим спеціалістом, – зазначив В.Хайманов. – Адже це складна, травмонебезпечна вправа, важкий акробатичний елемент. Це переворот з ніг на ноги, де задіяне обертання через голову, це дуже небезпечно, тому самостійно вчитися я би не радив. Можна отримати важкі травми.
Тренер виділяє декілька видів сальто: переднє обертання, бічні обертання, задні обертання, обертання вперед і назад з поворотами навколо своєї осі, тобто піруети, і гвинтові обертання.
Найскладнішим видом сальто вважається четверне, його ще ніхто не виконав на офіційних змаганнях, найпростіше – сальто назад та вперед.
Як виконувати
Перед початком виконання вправи необхідно обов’язково виконати розминку: розтяжку, загальні та спеціальні фізичні вправи.
При виконані елемента необхідно звернути увагу на три фази:
- 1 фаза – відштовхування,
- 2 фаза – виконання елементу,
- 3 фаза – приземлення.
– Фаза відштовхування або як її називають “випрямлення” – найголовніший крок, щоб вдало виконати сальто, – розповідає тренер. – Потрібно вистрибнути у простір у вертикальну лінію і обовʼязково виконати мах руками вгору. Потім у просторі за допомогою сили тулубу та ніг підняти стегно та згрупуватися. У фазі приземлення найголовніше бачити, куди з положення “групування” потрібно приземлитися. Положення ніг та тулуба повинні бути також у вертикальному положенню руки опущені вниз для балансування після виконання елементу. Коли всі ці етапи пройдені, переходимо до виконання всього елементу, обовʼязково зі страховкою тренера. Для самостійного виконання елементу необхідно виконати таку кількість разів, щоб навик був закріплений, а потім вже робити вправу самому.
Переваги та протипоказання
В.Хайманов зазначає, що сальто сприяє гармонійному розвитку організму та його фізичних якостей. Та в першу чергу зачіпає психологічний аспект. Адже перебороти себе для виконання сальто назад чи вперед – це насамперед страшно. Тому, виконавши вправу, людина морально зростає.
Проте, існує багато протипоказань для виконання вправи. Наприклад, її не слід виконувати людям із захворюваннями опорно-рухового апарату, хворобами тиску, оскільки при виконанні сальто він піднімається.
На відео Максим показує, як виглядає виконання сальто в групуванні, назад зігнувшись та сальто назад з обертом на 360 градусів, або пірует.
Читайте також:
- Марганець: чим він корисний для вашого метаболізму, мозку та репродуктивної системи
- 5 ранкових звичок, що допоможуть вам скинути зайву вагу