5 корисних та доступних продуктів, які варто їсти у березні
Звичайно, є корисні продукти, які можна споживати усілякими способами, підтримуючи тим самим організм. Варто звернути увагу на буряк у сирому та вареному вигляді, а також на свіжу петрушку. Крім того, багато корисної зелені можна вирощувати на балконі, а не купувати. Проте існують продукти, на які варто звернути особливу увагу у березні, коли нам потрібно більше вітаміну С, магнію та заліза.
Зелений горошок
У цей період слід зосередитися на горошку. Мова не йде про сухий горох (хоча він також дуже корисний), а про свіжозаморожений. Зелений горошок містить багато рослинного білка, клітковини та вітамінів А, С, В6 та К, що робить його цінним дієтичним додатком. Ці боби містять достатньо антиоксидантів, які зменшують запалення та покращують загальне самопочуття після тривалої зими.
Шпинат
Шпинат є також джерелом заліза й кальцію. Він містить велику кількість клітковини, вітамінів А, C та K, а також таких мінералів, як залізо та кальцій. Горошок має протизапальні властивості та може сприяти покращенню здоров’я серця та зниженню ризику хронічних захворювань, які загострюються наприкінці зими.
Також у ньому містяться потужні сполуки, такі як тилакоїди, що пригнічують апетит. Додавши цю весняну зелень до страв, ви помітите, що ваше бажання переїдати зменшиться.
Ревінь
Ревінь – природний імуностимулятор з вітаміном C. Цей овоч містить багато вітаміну C, що робить його відмінним імуностимулятором. У ньому також є багато вітаміну К, який сприяє запобіганню розвитку діабету 2-го типу. Ревінь є також тонізуючим засобом для серця; регулярне споживання цього овочу може допомогти знизити рівень холестерину.
Катехіни, які містяться в ревені, можуть розкладати жирову тканину, особливо на животі, та прискорювати процес перетворення цього жиру на енергію в печінці. Заморожений ревінь, який можна придбати в супермаркетах, можна використовувати для приготування компотів або смачних пирогів.
Зелена цибуля
Багато з нас вирощують паростки цибулі на підвіконнях. Ця рослина містить велику кількість поліфенолів і, зокрема, флавоноїдів – сполук, які грають важливу роль у зниженні окиснювального стресу, який негативно впливає на наш організм. Вони також мають антибактеріальні та протигрибкові властивості.
Зелена цибуля містить вітамін C, магній, калій та залізо. Ці поживні речовини та мінерали необхідні для збудування здорової та міцної імунної системи, яка допомагає уникнути застуд. Споживання зеленої цибулі у стравах допомагає не тільки зменшити розлади травлення та робить засвоєння мінералів більш ефективним. Зелена цибуля також зміцнює стінки шлунка.
Білкова їжа
Перший місяць весни – час, коли нашому організму потрібно багато білка та омега-3 жирних кислот. Тому рекомендується розширити свій раціон жирною рибою, такою як скумбрія, а також нежирним, але корисним для серця м’ясом мінтая.
Не слід також забувати про рослинний білок, тому бажано більше включати до раціону страви з сочевицею. Ці боби багаті на поживні речовини, вони містять велику кількість білка, клітковини та заліза. Окрім того, сочевиця має низьку калорійність і може допомогти у запобіганні хронічних захворювань, таких як хвороби серця та діабет.
Читайте також: