Насіння кропу: як використовувати для покращення здоров’я
Кріп – це не лише смачна приправа до страв, яку ми звичайно вживаємо у свіжому вигляді. Його насіння також має багато корисних властивостей для нашого здоров’я. Розповідаємо, як насіння кропу впливає на організм, які його переваги та недоліки, та як правильно його використовувати.
Насіння кропу: користь
Корейські вчені з інституту східної медицини дослідили властивості насіння кропу і виявили, що воно має багато позитивних ефектів на організм.
Кріп – це чудовий продукт для тих, хто має проблеми з діабетом або високим холестерином. У насінні кропу є речовина евгенол, яка контролює рівень глюкози в крові.
Також насіння містить ефірні олії та флавоноїди, які сприяють виділенню інсуліну бета-клітинами підшлункової залози. Це допомагає зменшити перетворення крохмалю на цукор, тим самим запобігаючи різким коливанням глюкози та забезпечуючи стабільні показники для діабетиків.
Насіння кропу багате на вітаміни А і С, які є ключовими для підтримки міцної імунної системи. Антиоксидантні властивості рослини допомагають побороти мікроби та навіть інфекції. Крім того, ці антиоксиданти допомагають знизити ризик розвитку серцево-судинних хвороб.
Ефірні олії насіння кропу мають заспокійливий ефект на організм і допомагають краще спати. Вживання чаю з насіння кропу перед сном може поліпшити процес засинання.
Насіння кропу має протизапальні властивості, які можуть допомогти в лікуванні діареї. Ефірні олії в насінні кропу заспокоюють травну систему та зменшують симптоми діареї.
Кріп є хорошим джерелом кальцію, який потрібний для міцних кісток. Споживання насіння кропу може покращити здоров’я кісток і зменшити ризик остеопорозу.
Кріп також має антибактеріальні властивості, які можуть допомогти позбутися від неприємного запаху в роті, вбиваючи бактерії, які його спричиняють. Регулярне вживання насіння кропу може освіжити подих.
Шкода від насіння кропу
Насіння кропу може суттєво знижувати артеріальний тиск. Як наслідок, у тих, хто має хронічно низький тиск, може виникнути запаморочення, слабкість або навіть непритомність. Тому люди, що мають знижений артеріальний тиск, повинні бути дуже обережними з вживанням препаратів на основі цієї рослини.
Також звертайте увагу на індивідуальну непереносимість кропу. Якщо у вас є алергія, краще уникати вживання настоїв і відварів з насіння кропу.
Методи вживання насіння кропу
Насіння кропу зазвичай вживають у вигляді настоянки, відвару або чаю.
Відвар з насіння кропу можна вживати як заспокійливий засіб: на 1 літр кип’яченої води треба додати столову ложку насіння, потім варити 10 хвилин. Вживати відвар слід декілька разів на день маленькими ковтками.
Настій насіння допомагає при застуді, особливо при вологому кашлі.
Пропорції для настоянки від кашлю: 1 столова ложка насіння кропу залити 400 мл кип’яченої води, потім настояти 2-3 години у термосі. Приймати по столовій ложці 5 разів на день.
Для нормалізації роботи підшлункової залози треба залити 1 чайну ложку насіння кропу 200-250 мл кип’яченої води, настояти 30-40 хвилин. Пити по 2-3 столові ложки щодня.
Одна столова ложка насіння, яка приблизно дорівнює 6 грамів, здатна забезпечити 8% денної норми кальцію, 6% денної норми заліза та 1-5% – магнію, марганцю, фосфору та калію. Можна заварити у вигляді чаю, залити насіння кип’яченою водою.