Дбаємо про майбутнє вже сьогодні: надійні методи, які допоможуть відстрочити старіння
Календарний вік не обов’язково повинен йти рука об руку з біологічним. Почуватися добре можна й в старості, зберігши молоду фігуру, фізичну та інтелектуальну форму. Для цього необхідно тренувати пам’ять і концентрацію, контролювати стрес. І найголовніше – фізична активність у поєднанні зі здоровим способом життя.
Фізична активність уповільнює старіння
Дослідження за участю довгожителів показують, що люди, які протягом усього життя були фізично активними, зазвичай доживають до глибокої старості. Якщо здоров’я дозволяє, ви можете займатися будь-яким видом спорту, який вам подобається: гімнастика, їзда на велосипеді, біг підтюпцем, катання на роликах, плавання. Кожна систематична вправа активізує раніше мало використовувані м’язи. Завдяки цьому вони стають гнучкими і міцними. Вони забезпечують правильну поставу тіла і плавність рухів. В результаті відбувається спалювання підшкірної жирової клітковини і збільшення кількості білка в м’язових клітинах.
Рух стимулює вироблення ферментів і значно прискорює травлення. Зміцнює кістки, серце і легені. Особливо рекомендується активний відпочинок на свіжому повітрі. Тоді організм отримує більше кисню і краще його використовує. З кожним вдихом легені розширюються все більше і більше з кожним видихом. В результаті ми отримуємо більше кисню і видихаємо все більше вуглекислого газу. Легені з більшим кровопостачанням стимулюють всю систему кровообігу. Організм краще засвоює харчові продукти і швидше виводить відходи метаболізму, очищаючи тканини. А це покращує працездатність усіх органів.
Життя без стресу сповільнюють старіння
Доведено, що люди, які живуть в умовах хронічного стресу, частіше хворіють і швидше старіють. Під впливом кортизолу й адреналіну (вони майже постійно виробляються під час хронічного стресу) у одних виникають проблеми зі шлунком, у інших прискорюється серцебиття, страждають захворюваннями кровообігу, безсонням, погіршується пам’ять. Надлишок андрогенних гормонів часто викликає випадання волосся та проблеми зі шкірою у жінок. Щоб стрес перестав бути нашим ворогом, його потрібно контролювати. Наскільки це можливо, зменшіть сферу занепокоєння у своєму житті та змініть свою поведінку.
Не можна допускати накопичення стресу. Після важкого дня прийміть розслаблюючу ванну або сходіть на масаж. Хтось відпочиває під музику, хтось під книгу чи аеробіку. Важливо щодня знаходити час для задоволення. Бадьорі і задоволені собою і життям люди виглядають молодшими і довше зберігають життєві сили.
Спокійний сон затримує ознаки старіння
Коли ми спимо, внутрішні органи регенерують, з тканин виводяться токсини і непотрібні метаболічні компоненти. Відновлюючий організм відновлює пошкодження клітин під час інтенсивної фізичної та інтелектуальної роботи. Під час сну посилюється виділення речовин (анаболічних гормонів), які стимулюють оновлення тканин. Вчені виявили, що нервові клітини відновлюються лише під час сну. Стан нашої шкіри покращується вночі – в основному це відбувається між 12 вечора і 6 ранку, коли ми найбільше спимо. Сон зміцнює зв’язки між нервовими клітинами (нейронами), що важливо для навчання та запам’ятовування.
Потреба організму у сні – справа індивідуальна. Молодим і людям похилого віку для повного відновлення фізичних і психічних сил потрібно в середньому 7-8 годин нічного відпочинку.
Вправи на пам’ять і концентрацію сповільнюють процес старіння
Відмінна пам’ять і здатність асоціювати факти – результат навчання. Тому намагайтеся практикувати його якомога частіше. Розгадуйте ребуси, кросворди, вчіть слова, запам’ятовуйте номери телефонів, анекдоти. Деякі елементи ми запам’ятовуємо через слух, інші – візуально. Запустіть свою фантазію, надайте нового значення речі, яку ви хочете запам’ятати. Одноманітність не корисна для пам’яті. Тому розвиваєте свої інтереси, і чим більше ви читаєте, тим ефективніше воно. Ворогом інтелектуальних здібностей є застій і нудьга.