Турбуємося про наш організм восени: поради, які допоможуть зміцнити імунітет
Примхлива осіння погода виснажує наш організм через що він не завжди може впоратися з інфекціями. Тому восени особливо необхідно потурбуватися про свій імунітет, щоб не хворіти і добре себе почувати.
Дієта
Здорова, добре збалансована та багата поживними речовинами дієта є одним із ключових елементів формування імунітету. Найважливішими для захисної системи є вітамін С і бета-каротин (провітамін А). Вітамін С необхідний для вироблення різних видів імуноглобулінів, які допомагають боротися з інфекціями. Доведено, що його добова доза знижує ризик захворювання на 40%. В осіннє меню повинні входити: смородина, полуниця (із заморожених продуктів), цитрусові, петрушка, курага. Також вітамін С міститься в соках малини, обліпихи, бузини, чорноплідної горобини, чорної смородини, шипшини. Джерелами вітаміну А, який захищає слизові оболонки органів дихання від проникнення бактерій і вірусів, є зелені, жовті і оранжеві овочі, а також яєчні жовтки і молоко. Невід’ємною частиною осіннього раціону повинен бути часник (відмінний лікувальний продукт, джерело багатьох вітамінів і мінералів).
Замість цукру підсолоджуйте чай медом – він забезпечить необхідними вітамінами, мікроелементами та ферментами, а також має антибактеріальну дію. У цей період також варто збільшити споживання овочів і фруктів, які багаті на т.зв антиоксиданти – борючись з вільними радикалами, вони підтримують наш імунітет. Натуральні молочні продукти: йогурти та кефіри, що містять пробіотики, цінні для правильної бактеріальної флори травної системи. У раціоні схильних до захворювань людей також має бути багато морської риби, яка є основним джерелом жирних кислот, особливо омега-кислот. Також не варто забувати про цинк, який позитивно впливає на роботу імунної системи, і вживати в їжу продукти, що містять цей мінерал: птицю, нежирне червоне м’ясо, рибу і крупи, наприклад, у вигляді зернового хліба.
Фізична активність
Не забуваймо, що фізичні вправи – це здоров’я – особливо на свіжому повітрі, вони не тільки покращують ефективність дихання та кровообігу, а й зміцнюють імунітет. Катання на велосипеді чи роликах, біг, гра у футбол, а також інтенсивні прогулянки позитивно впливають на наш фізичний стан і організм. У разі поганої погоди варто скористатися послугами фітнес-клубів. Здорове, міцне тіло так легко не піддається хворобам! Для ще кращого контролю інфекції особливо рекомендується зміна клімату. Вирушаючи на море або в гори, організм намагається адаптуватися до нових умов, що підвищує його працездатність.
Не забувайте про відпочинок
Чим більше відпочив організм, тим менше він сприйнятливий до інфекцій – тож треба висипатись. Безсонні ночі негативно впливають на наш імунітет, а перевтомлений організм більш сприйнятливий до осінніх інфекцій. Наше здоров’я також послаблюється стресовими ситуаціями та напруженим життям. Система захисту тісно пов’язана з нервовою системою, і нервозність порушує їх взаємодію. Щоб цього не сталося, потрібно щодня приділяти трохи часу розслабленню і заспокоєнню.
Ворогом нашого імунітету також є сигарети, алкоголь, кава – вони подразнюють слизову оболонку горла, порушують гормональний баланс, руйнують вітаміни і мікроелементи.
Тому в холодну пору року краще зменшити їх споживання.