ТОП-6 причин, чому варто бути активним щодня
Ілона Бугаєва - 13 Вересня 2023, 10:09
Згідно з дослідженнями, близько 41% українців тренуються принаймні раз на тиждень. Регулярні тренування допоможуть не тільки красиво виглядати, а й краще себе почувати.
Ось лише кілька причин, чому варто тренуватися:
- Щодня більше енергії та бадьорості. Наукові дослідження показують, що чим більше ми фізично активні, тим більше у нас енергії. Тож якщо після роботи чи школи ви відчуваєте втому та сонливість, спробуйте мобілізувати себе та виконайте кілька простих вправ.
- Ви запобігаєте багатьом захворюванням, адже правильно підібрана фізична активність допомагає знизити ризик розвитку найпоширеніших захворювань способу життя, таких як: атеросклероз, гіпертонія, недостатність кровообігу, ішемічна хвороба серця, ожиріння. Крім того, ви покращуєте ефективність вашої імунної системи і таким чином зменшуєте свою сприйнятливість до захворювань.
- Покращуєте настрій і ефективно запобігаєте депресії. Під час фізичних навантажень підвищується секреція ендорфінів і серотоніну. Ендорфіни – це речовини, які знімають відчуття болю і викликають відчуття благополуччя. Серотонін, навпаки, відповідає за відчуття задоволення. Окрім впливу гормонів, фізичні вправи також можуть впливати на настрій, особливо під час тренувань у групі.
- Ви старієте повільніше. Згідно з дослідженнями, проведеними англійськими вченими, люди, які займаються спортом, старіють повільніше. Усі дегенерації, які з’являються пізніше в житті, спричинені тим, що ми не використовуємо власне тіло. Згідно з дослідженнями, люди, які регулярно займаються спортом, з віком менше втрачають свій зріст, зберігають молодший вигляд і мають ефективнішу систему дихання та кровообігу.
- Краща робота мозку та краща концентрація. Згідно з дослідженням, проведеним Джоном Дж. Рейті, професором психіатрії Гарвардської медичної школи, фізична активність дуже позитивно впливає на наш настрій, бадьорість, швидкість реакції та самопочуття. Ми повинні займатися спортом не для тіла, а в першу чергу для нашого мозку, оскільки вправи активізують кровообіг, що призводить до кращого насичення киснем.
- Прискорений метаболізм – швидше схуднення. Швидше спалювання калорій, тобто швидше спалювання жиру та краще засвоєння поживних речовин. Будь-яка фізична активність безсумнівно змінює структуру тіла.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), мінімальна доза фізичної активності середньої інтенсивності має тривати приблизно 30 хвилин – 5 разів на тиждень або 20 хвилин – 3 рази на тиждень високої інтенсивності (включаючи тренування на силу та витривалість).
Навіть короткі, але регулярні заняття приносять величезну користь.