Чи справді розчинна кава гірша за мелену: дослідження показали несподівані результати
Існує поширена думка, що розчинна кава – це неповноцінний замінник меленої чи зернової. Цей стереотип часто пов’язаний з незвичною формою продукту. Проте, важливо розуміти, що методи виготовлення розчинної кави (агломерація та ліофілізація) не мають жодного негативного впливу на організм людини.
Деякі останні дослідження вказують на те, що розчинна кава може бути навіть кориснішою, ніж заварна. Про це заявив у своєму професійному блозі клінічний дієтолог Матеуш Дурбас.
Яка кава корисніша: розчинна чи заварна
За словами дієтолога, результати досліджень показали, що розчинна кава містить більше поліфенольних сполук (антиоксидантів), тому має найвищу антиоксидантну активність серед різних видів кави.
Фахівець продовжив свої розмірковування. Матеуш пояснив, що нове дослідження в цій області однозначно вказує на те, що розчинна кава, на відміну від заварної, містить мінімальну кількість кахвеолу та кафестолу. Ці речовини, відомі як дитерпени, сприяють збільшенню загального рівня холестерину, зокрема “поганого” холестерину.
За його словами, ці дослідження вказують на те, що споживання розчинної кави є більш корисним для організму, ніж завареної. Варто також зауважити, що шкідливими для здоров’я є саме ті інгредієнти, які ми додаємо до цього напою, а не сама кава (наприклад, надмірна кількість цукру, ароматизовані сиропи, порошкове молоко та інше).
Читайте також:
- 3 прості способи прибрати цукор з раціону та схуднути
- Смак погіршать і шлунку зашкодять: 4 добавки, які не треба поєднувати з кавою