7 солодощів, які провокують запалення та ожиріння
Надмірне захоплення солодкими десертами веде до набору ваги та запалення – двох факторів, що шкодять загальному самопочуттю. З приходом весни багатьом знову хочеться мати плоский животик та струнку фігуру, тому першим кроком на цьому шляху має стати перегляд раціону харчування. Ефективна стратегія полягає у скороченні споживання деяких солодких ласощів, адже зменшення цукру в раціоні несе за собою численні переваги для здоров’я.
Печиво
Придбане в магазині печиво містить значну кількість рафінованого цукру, шкідливих жирів та штучних добавок, які сприяють набору ваги та запаленню в організмі. Високий вміст цукру в цих солодощах не лише підвищує калорійність, а й викликає інсулінові стрибки, що сприяють нагромадженню жиру.
Батончики мюслі
Батончики мюслі, хоч і розглядаються як здорова альтернатива, також містять прихований цукор, консерванти та рафіноване борошно, що руйнує метаболічний баланс і сприяє збільшенню калорій та, відповідно, ваги.
Пончики
Пончики мають високий вміст рафінованого цукру, шкідливих жирів та оброблених інгредієнтів. Зазвичай вони приготовані з рафінованого пшеничного борошна та доданого цукру, що призводить до швидкого зростання рівня глюкози в крові під час вживання. Цей раптовий стрибок рівня цукру в крові спричиняє відповідний сплеск інсуліну для регулювання рівня цукру, що може бути шкідливим для організму в довгостроковій перспективі та призвести до резистентності до інсуліну
Протеїнові батончики
Протеїнові батончики, хоч і пропонуються як зручний та поживний перекус, також можуть сприяти набору ваги через вміст прихованих цукрів і штучних добавок. Багато з них містять велику кількість рафінованого цукру, шкідливих жирів та штучних інгредієнтів, які можуть порушити обмін речовин і сприяти запаленню.
Торти
Кондитерські торти спричиняють запальні процеси та шкодять здоров’ю кишківника через високий вміст цукру та рафінованого борошна, що сприяє різкому підвищенню рівня цукру в крові та хронічному запаленню.
Фруктові соки
Фруктовий сік, здавалося б, може бути корисним, але в процесі вичавлення соку з фруктів їхній природний цукор концентрується, роблячи напій калорійним і здатним порушити рівень цукру в крові. Варто обирати сік, який складається на 100% з фруктів, без додавання цукру.
Сухофрукти
Сухофрукти, хоч і вважаються здоровим перекусом, можуть сприяти набору ваги та запаленню через високий вміст концентрованого цукру.
Читайте також:
- Дієтолог попереджає: цей несподіваний фактор може призвести до набору ваги
- Як їсти правильно та з користю для здоров’я: корисні поради