Гострий та корисний – які властивості має часник
Часник – одна з найпопулярніших приправ та елемент багатьох закусок. Однак, він відомий не тільки своїм пікантним смаком, але й корисними властивостями.
Джерело вітамінів
Найважливішим інгредієнтом часнику є сіркоорганічна хімічна сполука аліцин. Він відповідає за характерний смак і запах часнику. Крім того, ця рослина також містить:
- численні флавоноїдні сполуки,
- амінокислоти,
- слизові сполуки,
- вітаміни (А, В1, В2, РР, С),
- мінеральні речовини (кальцій, магній, кобальт, хром, нікель).
Властивості часнику
Часник діє як легкий антибіотик. Він може боротися з численними патогенними бактеріями, включаючи деякі штами, які викликають інфекцію ротової порожнини, дихальних шляхів або сечовивідних шляхів. Крім того, він має протигрибкові та противірусні властивості. Також він допомагає при застуді завдяки жарознижуючим, потогінним і протизапальним властивостям. Завдяки антибактеріальним властивостям і властивостям, що регулюють кишкову флору, його можна використовувати при діареї.
Часник благотворно впливає на кровоносну систему. Регулярне вживання часнику викликає розслаблення кровоносних судин, що відіграє велику роль у профілактиці атеросклерозу, інсультів та інфарктів.
Часник має протиракову дію. Він індукує апоптоз (програмовану смерть клітин) і пригнічує проліферацію (розвиток) лейкозних ракових клітин.
Звичайний часник також використовують при захворюваннях травної системи. Має жовчогінну, спазмолітичну дію, прискорює роботу кишечника. Все це означає, що вживання часнику запобігає метеоризму. Крім того, незважаючи на гострий смак, він запобігає печію. Завдяки своїм антиоксидантним властивостям захищає печінку. Вживання часнику рекомендовано людям, які дотримуються відновної дієти, оскільки поліпшення роботи всієї травної системи сприяє схудненню.
Протипоказання
Найбільше цілющих і поживних властивостей зберігає свіжий часник. При термічній обробці втрачає частину своїх властивостей.
Занадто багато часнику може викликати неприємні захворювання з боку травної системи, такі як діарея або метеоризм. Його не можна вживати людям зі зниженим артеріальним тиском, виразкою шлунка, нефритом або печінковою недостатністю. Також не можна давати дітям до 10 місяців.