Останні новини

Секрети армреслінгу: відомий тренер розповів про всі тонкощі рукоборства

- 28 Липня 2023, 17:07

Відносно молодий вид спорту, армреслінг, підкорює все більше і більше прихильників, адже не має особливих обмежень. Про те, як стати справжнім професіоналом у цьому виді спорту, та як правильно тренуватися, аби досягти результатів, розповів відомий у Кам’янському тренер з армреслінгу та армліфтингу Едуард Аноткін.

Що таке армреслінг та звідки він узявся

Армреслінг або рукоборство (англ. Arm wrestling) – настільна боротьба однією рукою, де учасники змагання ставлять лікті на стіл, зчіплюють руки і намагаються пересилити один одного і тим самим покласти руку суперника на поверхню столу.

Рукоборство є широко популярним видом спорту, за яким проводять чемпіонати світу, змагання різних країн і регіонів.

Цей вид спорту у 50-х роках минулого століття започаткували американські далекобійники, які після трудового дня боролися у місцевих барах та готелях. А вже у 60-х роках були проведені перші турніри з армреслінгу. Як розповів Едуард Аноткін, до Радянського Союзу цей вид спорту дійшов у 1989 році, тоді до СРСР приїхали спортсмени з Канади та США. А у Кам’янському рукоборство спробували у 90-х роках.

Зараз у світі культивують боротьбу на руках три великих міжнародних організації: WWinc, WAF і WAWC.

Коли починати займатися

Армреслінг не потребує якоїсь особливої екіпіровки, головне, що потрібно – сила, спритність і витривалість. Як зазначив Едуар Аноткін, якихось обмежень, щоб займатися армреслінгом немає.

– Цим видом спорту можуть займатися новачки, які взагалі не в спорті, спортсмени навіть у 40 років, – зазначив Аноткін. – Я, наприклад, почав у 35. Дітям краще починати з 12-14 років. Починаючи з цього віку можна їздити на змагання різних рівнів.

З чого починати новачкам

За словами тренера, новачку дається три місяці, щоб напрацьовувати необхідні навички. Тренуватися необхідно 3 рази на тиждень, з яких 2 рази – силова підготовка, 1 раз – боротьба на руках. Щоб почати боротися, потрібно зміцнити зв’язки.

Чим небезпечний армреслінг?

Едуард Аноткін каже, що армреслінг – травмонебезпечний, адже і у самого був розрив зв’язок.

Найчастіше в армреслінгу спортсмени отримують травми:

  • плечової кістки (вивихи, розтягнення зв’язок, розриви сухожиль та м’язів);
  • ліктьових суглобів;
  • суглобів пальців рук;
  • перенапругу та розриви м’язів згину зап’ястя;
  • спіральні переломи.

– Щоб уникнути травм, треба добре розігріватися, – зазначає Аноткін. – Початковий підхід – по 20-25 повторень, щоб був достатній приплив крові, щоб м’яз був розігрітий, а організм приготувався до навантаження. Добре підійде розтяжка та вправи з гумою для армреслінгу.

Вправи та обмеження

Для більш професіональних спортсменів, тренер радить тренуватися 3 рази на тиждень, приділяючи більше уваги силовому навантаженню та боротьбі. Перед цим, звичайно ж розігрітися.

– Порадив би робити вправи з вагою по 8-10 повторень, – зауважив Аноткін. – На початку може бути важко, та все одно потрібно робити «через не можу». Згодом збільшувати кількість повторень, щоб руки могли зміцнішати.

Тренер виділяє три види боротьби: нагору, гак та вбік. Розвивати потрібно всі навички цих видів, але яка краще піде, ту й слід застосовувати.

– У цьому виді спорту мало бути просто сильним, тобі або дано, або – ні. Адже тут важлива сильна кисть руки, – відмічає Аноткін. – Узагалі по правилам не можна відривати руку чи лікоть з валика. Якщо борешся у початковій фазі та розриваєшся з суперником, вас пов’язують мотузками. Тому спортсменам зі слабкою кистю раджу напочатку розірватися, щоб тебе зв’язали, тоді можна «провалити» кисть і працювати трицепсом.

Вправи для армреслерів:

  • підйом штанги на біцепс;
  • тяга нижнього блоку однією рукою;
  • згинання кисті зі штангою;
  • підтягування із неповною амплітудою.

Звичайно ж, дуже важливим буде досвід боротьби з суперником.

– Аби спортсмени здобували досвід, перед змаганнями дозволяв вихованцям боротися із суперниками, щоб побачити його слабку сторону, – зазначає тренер. – Якщо немає  спаринг-суперника, підійде робота на блоки та з гумкою.

Дуже важливо не перевантажуватися, організм повинен відпочивати та відновлюватися. А після півроку занять тренер радить додати спортивне харчування, вітаміни, масажі, обов’язково раз на тиждень – лазня.

Але перед тим, як почати займатися цим видом спорту, варто проконсультуватися з лікарем. Армреслінг не рекомендовано сердечникам.

 

По темі