Збірна України з хокею розгромила Естонію та вийшла у лідери ЧС-2024

Збірна України з хокею розпочала свій виступ на чемпіонаті світу у дивізіоні ІB з впевненою перемогою. У першому матчі українська команда домінувала над збірною Естонії, здобувши перемогу з рахунком 8:0.

Гра між Україною та Естонією завершила перший день змагань на чемпіонаті світу з хокею. Крім перемоги України, також вдалося здобути перемоги Китаю та господарям турніру – Литві. Китайці перемогли Нідерланди, а Литва здолала Іспанію з однаковим рахунком 3:0.

Для України це була вже п’ята зустріч поспіль з Естонією на чемпіонатах світу. У минулих двох зустрічах “синьо-жовті” також здобули перемогу, включаючи матч на ЧС-2023, де українці обіграли естонців з рахунком 7:4.

Як зіграла збірна України

У матчі проти Естонії Україна відкрила рахунок у першому періоді. На 12-й хвилині Олександр Пересунько вразив ворота збірної Естонії з середньої дистанції після точного кидка.

У другому періоді українська команда змогла використати перевагу чисельної переваги двічі. Спочатку Станіслав Садовіков відправив шайбу у ворота суперників, а через 11 секунд Андрій Денискін подвоїв перевагу.

Четверта шайба для України був закинута на 26-й хвилині матчу після передачі від Пересунька, виконаної Даніїлом Трахтом. Навіть у меншості, українці зуміли утримати атаки Естонії.

У третьому періоді Україна остаточно вирішила долю матчу. Шайбами відзначились Гліб Кривошапкін та Ігор Мережко, який приєднався до збірної лише у день гри.

Завершили гру зі своїми шайбами Андрій Денискін та Фелікс Морозов, останній закинув через хвилину після шайби Денискіна.

Найбільш результативним гравцем матчу став Олександр Пересунько, який заробив результативну передачу і два голи.

• Чемпіонат світу. Дивізіон ІВ, перший тур

Естонія — Україна 0:8 (0:1, 0:3, 0:4)

Шайби: Пересунько (Ратушний, Мазур), 11:44 — 0:1, Садовиков (Захаров, Лялька), 21:36 — 0:2, Денискін (Ратушний, Фадєєв), 21:47 — 0:3, Трахт (Пересунько, Пангелов-Юлдашев), 25:47 — 0:4, Кривошапкін (Ворона, Янішевський), 47:24 — 0:5, Мережко (Пересунько, Толстушко), 52:41 — 0:6, Денискін (Толстушко), 54:58 — 0:7, Морозов (Садовиков), 55:55 — 0:8

Завдяки перемозі з різницею у вісім шайб Україна вийшла в лідери чемпіонату світу. Литву та Китай українці випереджають завдяки кращій різниці шайб.

Турнірна таблиця ЧС-2024: дивізіон ІВ

1. Україна — 3 очки (1 матч), 8:0 (різниця шайб)
  2. Литва — 3 (1), 3:0
  3. Китай — 3 (1), 3:0
  4. Нідерланди — 0 (1), 0:3
  5. Іспанія — 0 (1), 0:3
  6. Естонія — 0 (1), 0:8