Збірна України вперше в історії стала переможницею зимових Дефлімпійських ігор

У турецькому Ерзурумі завершилася Дефлімпіада-2023, де визначився переможець змагань – збірна команда України.

Наші спортсмени здобули 19 нагород, з яких 10 золотих, 5 срібних та 4 бронзові медалі. Також Україна стала першою у медальному заліку, на другому місці — збірна Китаю з 7 золотими нагородами, третє місце — у команди Австрії – 6 золотих медалей.

12 березня, в заключний день змагань, українки вибороли золоту нагороду в шахах. Перемогу здобули Тетяна Бакланова (Донецька обл.), Наталя Мироненко (Полтавська обл.) та Світлана Гончар (Одеська обл.). Загалом, шахова команда України посіла друге місце серед країн-учасниць.

Також українські дефлімпійці більш ніж вдвічі покращили золотий результат попередніх Дефлімпійських ігор – 2019, які були історичними по здобуттю нагород. Тоді на рахунку наших спортсменів були 4 золоті, 4 срібні та 3 бронзові нагороди. А також вперше українські дефлімпійські команди посіли перші місця у лижних перегонах та керлінгу.