Цей продукт називають слов’янським женьшенем: він коштує копійки і миттєво розтоплює жир на животі
Корінь хрону здавна присутній у наших кулінарних традиціях, хоча сьогодні ми тягнемося до нього набагато рідше. А дарма, адже він чудово допомагає при проблемах з травленням та допомагає схуднути.
Чому хрін називають слов’янським женьшенем? Причиною є те, що як женьшень, так і хрін є цінними коренеплодами, споживання яких сприяє позитивному впливу на всі органи. Вони містять в собі корисні активні речовини, які допомагають вивести токсини з організму та підвищують життєвий тонус. Використання женьшеню в східній медицині відоме протягом тисячоліть, а цілющі властивості хріну також відомі вже століттями.
Хрін: травна система та схуднення
Хрін має безліч корисних властивостей для здоров’я. Перш за все, він відомий своїм позитивним впливом на процеси травлення. Сполуки, які відповідають за характерну гостроту хрону, стимулюють вироблення шлункового соку. Таким чином, хрін покращує травлення і прискорює метаболізм. Крім того, він також полегшує перетравлення важкої та жирної їжі, тому його часто подають як доповнення до м’яса.
До того ж, корінь хрону є ефективним засобом проти запорів. Він містить клітковину, яка регулює роботу кишечника і допомагає підтримувати нормальний ритм дефекації. Це не єдина дієтична перевага хрону – він також низькокалорійний і не містить вуглеводів, а це означає, що він не підвищує рівень цукру в крові. Тому він може бути цінним доповненням до раціону людей, які борються з діабетом, надмірною вагою або резистентністю до інсуліну.
Користь хрону та що він лікує
Проте вплив хріну на травну систему не є його єдиною корисною властивістю. Цей корінь також відомий своєю протизапальною та знеболювальною дією, що робить його корисним для лікування таких захворювань, як ревматичний, суглобовий або м’язовий біль. Більше того, хрін допомагає знімати симптоми алергії, такі як нежить, кашель або сльозотеча, оскільки він діє як природний антигістамінний засіб.
Корінь хрону надзвичайно багатий вітаміном С, який необхідний для правильного функціонування нашого організму. Вітамін С зміцнює наш імунітет, захищає від інфекцій, а також допомагає в процесі загоєння ран. Однієї столової ложки тертого хрону досить, щоб забезпечити організм приблизно 6 відсотками добової потреби у вітаміні С.
Хрін також містить глюкозинолати, які є рослинними сполуками з протираковою дією. Глюкозинолати розпадаються на ізотіоціанати, які пригнічують ріст ракових клітин. Ізотіоціанати також можуть захищати від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера та Паркінсона.
Читайте також:
- 10 продуктів для вашого здоров’я, на яких не варто економити
- Пийте щодня: 5 напоїв для покращення травлення і зменшення запалення кишечника