Вегетаріанське харчування: 6 видів дієт, які допоможуть покращити здоров’я та скинути вагу
За результатами аналізу 12 досліджень, вчені встановили, що вегетаріанська дієта протягом 18 тижнів допомагала людям скинути вагу набагато швидше, ніж інші дієти. Розповідаємо про 6 типів вегетаріанського харчування, продукти, які слід їсти, та їхні переваги.
6 типів вегетаріанського харчування
Лакто-ово-вегетаріанська дієта
Деякі вважають, що це харчування є традиційним вегетаріанським, бо воно не допускає м’яса та риби, але дозволяє яйця та молочні продукти: молоко, сир, вершкове масло, йогурт, сметану, морозиво та інше.
Лакто-вегетаріанська дієта
Назва цього харчування означає, що воно також передбачає споживання молочних продуктів. Якщо ви обрали це харчування, то повинні уникати яловичини, свинини, курки та риби, а також яєць.
Ово-вегетаріанська дієта
Ово-вегетаріанське харчування не дозволяє м’ясо, рибу, молоко та всі молочні продукти: сир, масло, сметану, йогурт та морозиво. Зате ви можете готувати яєчню, омлети та випічку, адже ви можете їсти яйця.
Флекситарна дієта
Це вегетаріанське харчування дає більше волі, ніж інші суворі дієти. Тут акцентується на рослинних продуктах та допускається декілька продуктів тваринного походження. Також ви можете дозволити собі деякі м’ясні продукти. Однак основні вітаміни, білки та поживні речовини, ви повинні отримувати з цілісної рослинної їжі.
Пескатарська дієта
Це харчування вважається рослинним, але містить рибу, про що свідчить префікс “песк”. Тому ви можете без проблем додавати до раціону тунець, палтус, лосось або суші. Риба та морепродукти насичують організм жирними кислотами омега-3. Ви повинні відмовитись від м’ясних страв. Що стосується продуктів тваринного походження, то тут все залежить від вас. Ви можете їсти яйця та молочні продукти, або ж зовсім не вживати їх.
Веганська дієта
Веганське харчування є найсуворішим. Воно виключає м’ясо, рибу, молочні продукти та яйця. Деякі навіть не їдять меду, бо його роблять бджоли. Зазвичай це харчування обирають через погляди та етику. Воно ґрунтується тільки на рослинній їжі: фрукти, овочі, зерна, горіхи, насіння та боби. Це харчування також може включати рослинні замінники традиційних продуктів тваринного походження: молоко та молочні продукти з рослин, альтернативи яйцям та м’ясу.