Як зміцнити імунітет та покращити травлення: названо найкорисніший суп для щоденного раціону
Як стверджують лікарі, овочеві супи – це корисна складова вашого раціону. А якщо ви любите м’ясні ситні перші страви, то їх слід готувати правильно, щоб не завдати шкоди організму. Розповідаємо, чому овочевий суп такий цінний і як належно готувати страви на м’ясному відварі.
У чому перевага овочевого супу
Супи та борщі, які варять на м’ясному відварі – не обов’язкова страва для щоденного споживання, як пояснюють медики. Тому якщо ви не їсте перших страв, то не потрібно себе до цього примушувати. Але це не стосується овочевих супів, які містять багато корисних вітамінів і речовин, зокрема, перші страви без смаження й додавання жирів тваринного походження.
Овочеві супи та бульйони легко відновлюють потрібний баланс рідини в тілі, поліпшують перистальтику кишок, насичують організм поживними речовинами. Такі страви обов’язкові до споживання людям похилого віку, годуючим матерям, маленьким дітям і тим, хто дотримується суворих дієт. Адже такі супи здатні повністю наситити організм всіма необхідними вітамінами та мінералами.
А ось м’ясними ситними супами дієтологи взагалі не радять зловживати. Оскільки у такому бульйоні міститься багато екстрактивних мікроелементів, тобто у відвар потрапляють всі шкідливі речовини з м’яса. Наприклад, антибіотики, які можуть бути в продукті.
Як правильно готувати овочевий суп: корисні поради
Якщо ви варите суп на м’ясному бульйоні, то варити треба тільки з домашнього м’яса. Зваріть м’ясо протягом тридцяти хвилин, злийте першу воду, налийте нову, коли вода закипить, додайте овочі.
Не слід додавати у суп багато солі, овочі використовуйте сезонні, їх бажано купувати на ринках у перевірених продавців. Такі продукти не містять хімічних добавок і нітратів.
Щоб у супі збереглася максимальна кількість вітамінів, овочі треба швидко покласти в окріп і накрити каструлю кришкою. Таким чином конденсат, який забирає більшість вітамінів, стікатиме назад у суп.
Лікарі не радять їсти перші страви гарячими, окріп може обпекти стравохід та викликати захворювання на рак. Також не слід розігрівати всю каструлю вже приготованого супу. Краще налити собі порцію в тарілку і розігріти, так у страві збережеться більше вітамінів.
Читайте також:
- Курка чи індичка: експертка порадила, яке м’ясо краще їсти
- Популярний напій, який шкодить вашому здоров’ю: чому від нього варто відмовитися