Рис або картопля: який гарнір краще для здоров’я
Для багатьох з нас картопля є більш привабливим гарніром, ніж рис. Обидва продукти містять багато крохмалю і мають свої переваги для здоров’я.
Але якщо ми не говоримо про картоплю-фрі, а про варену в шкірці або печену картоплю, то це досить хороший вибір для харчування. З іншого боку, рис часто недоцінюють, хоча він має багато корисних властивостей для здоров’я.
Низький глікемічний індекс
Глікемічний індекс показує, як продукти, які ви їсте, впливають на рівень цукру в крові. Це дуже важливо для людей, які страждають від цукрового діабету. Але навіть якщо ви не маєте цього захворювання, це не означає, що ви не можете потрапити в групу ризику. Споживання продуктів з високим глікемічним індексом саме і є одним з факторів ризику розвитку діабету.
Рис, особливо коричневий, має нижчий глікемічний індекс, ніж картопля. Коричневий рис має глікемічний індекс 60, тоді як варена картопля – 73 або більше.
Ризик діабету та серцево-судинних хвороб
Коли ми говоримо про рис, ми розрізняємо білий і бурий рис. Справа в тому, що велика кількість білого рису в раціоні може підвищити ризик діабету 2-го типу, тоді як бурий рис, навпаки, зменшує його.
З іншого боку, картопля, особливо оброблена, наприклад, картопля-фрі, пов’язана з високим ризиком діабету і серцево-судинних хвороб.
Калорійність і харчова цінність
Білий рис має більше калорій, ніж картопля, тому багато хто, хто хоче схуднути, уникає його, але він також містить більше вітамінів, таких як B1 і фолієва кислота. Але білий рис не містить харчових волокон, а картопля – так.
Рис містить майже в два рази менше натрію, ніж картопля. Тому він є корисним для людей, які слідкують за артеріальним тиском.
Якщо порівнювати за калорійністю, то в рисі більше вуглеводів, але він також містить багато вітамінів та мінералів. А картопля багата деякими вітамінами і мінералами, але має вищий глікемічний індекс.
Як підсумок, можна сказати, що головне в здоровому та збалансованому харчуванні – це розмаїття. Воно є ключем до запобігання дефіцитам. Також звертайте увагу на спосіб приготування продуктів і пам’ятайте, що немає шкідливої чи корисної їжі. Баланс і здоровий глузд повинні бути вашими настановниками при складанні раціону.