ТОП-7 продуктів, які корисно їсти перед сном
Після шостої години вечора дієтологи радять не їсти, щоб не перешкоджати травленню. Однак якщо ви відчуваєте сильний голод перед сном, можна їсти деякі продукти, які не зашкодять вашому сну.
Молочні продукти
Нежирний йогурт, кефір, ряжанка або натуральний йогурт добре насичують організм. При цьому вони не обтяжують нашу систему травлення. Вони містять легкозасвоювані білки, які дають відчуття ситості та добре перетравлюються організмом.
Якщо ви вип’єте на ніч склянку кефіру або ряжанки, то не відчуватимете незручності у шлунку, тому зможете легко заснути. Однак тут дуже важливо дотримуватися розміру порцій. Краще не вживати більше 200-250 мл.
Можете додати до молочних продуктів висівки, мед, ваніль або корицю. Невелика кількість інгредієнтів не зашкодить вашому нічному сну, але покращить смак кефіру чи йогурту.
Риба
Морська риба містить багато корисних білків, а також йод, фосфор, вітамін D. Що можна їсти перед сном? Найкраще вибирати м’ясо риби білого кольору – це низькокалорійні сорти. Вони легко засвоюються нашим організмом, а ще насичують його вітамінами, мінералами, мікро- та макроелементами, допомагають знизити рівень поганого холестерину.
Відчуваєте перед сном голод? Можете повечеряти вареним або тушкованим м’ясом камбали, тріски, хека, судака чи мінтаю. Однак, звертайте увагу на порцію. Її розмір не повинен перевищувати 100-150 г. Риба чудово поєднується з тушкованими овочами чи салатами. Тим більше, що клітковина допоможе їжі швидше засвоїтися. Наприклад, можна вибирати свіжу зелень, шпинат, броколі.
Курячі яйця
У яєчних жовтках містяться холестерин, жири, білки. Слід враховувати калорійність жовтків (352 ккал/100 г). А тому на ніч можна з’їсти не більше двох яєць. Звичайно, їх краще варити, тому що смажені довше перетравлюються і містять більшу кількість холестерину.
Також слід зазначити, що яєчний білок допомагає прискорити розпад жирових клітин, вивести з організму токсини та шлаки, покращити обмін речовин. Тому обов’язково додайте яйця до свого організму, якщо ви хочете схуднути.
Вівсяна каша
Ви можете їсти її не лише на сніданок, а й перед сном. Однак увечері краще не варити кашу на жирному молоці та додавати багато цукру. Краще приготувати її на воді чи знежиреному молоці, а замість підсолоджувача взяти фрукти, сухофрукти чи мед.
Уникайте вівсяних каш швидкого приготування. Вони містять велику кількість шкідливих вуглеводів. Вони погано впливають на систему травлення.Чудово підійдуть на ніч пластівці «Геркулес». Вони багато рослинних волокон, допомагають очистити кишечник від шлаків і токсинів. А ще у вівсянці є мелатонін. Ця речовина потрібна, щоб нормалізувати цикли сну. А тому вживання вівсянки допоможе позбавитися безсоння.
Ягоди
Як і фрукти, більшість ягід містять глюкозу та фруктозу. А тому краще віддавати перевагу кисло-солодким ягодам – малина, вишня чи чорниця. Ви можете зробити з них натуральний домашній йогурт або додати до готового нежирного кефіру.
Також ягоди можете їсти і у свіжому вигляді. Робити це можна навіть після розморожування. У морозильній камері вони повністю зберігають свої корисні речовини, насамперед вітамін С, а також антиоксиданти. А у вишні додатково є мелатонін, який потрібний для врегулювання циклів сну.
Банан
Банан – це смачний і ситний фрукт, який можна їсти на ніч, якщо ви хочете заспокоїти свій апетит. Банан містить багато калію, магнію, вітаміну С, а також серотоніну – гормону щастя, який покращує настрій і сприяє релаксації . Банан також допомагає регулювати рівень цукру в крові, запобігає судомам і знімає стрес.
Однак не слід їсти багато бананів на ніч, тому що вони містять багато калорій (95 ккал/100 г) і вуглеводів (23 г/100 г). Краще з’їсти один середній банан (вагою близько 120 г) і не додавати до нього нічого іншого. Так ви зможете насолодитися смаком фрукту і не завадити своєму сну.
Куряча грудка
Можна також з’їсти невеликий шматочок вареного курячого м’яса перед сном, якщо ви відчуваєте сильний голод. Це дієтичне м’ясо, а тому вашій фігурі воно точно не зашкодить. А ще в ньому міститься невелика кількість вуглеводів. Зате багато білків, мінералів та вітамінів (зокрема, А, Е, групи В), які допоможуть відчути насичення, але не перевантажити систему травлення.
Однак варто пам’ятати про порцію, щоби не переїсти. Її розмір має бути не більше 100-150 г. Також до м’яса можна додати трохи тушкованих овочів (морква, стручкова квасоля, болгарський перець, помідори чері, цукіні або кабачки).