Останні новини

Коріандр: 7 корисних властивостей для здоров’я

- 24 Січня 2024, 16:01

Коріандр — це улюблена приправа, яку використовують для приготування традиційних страв багатьох народів. Він належить до родини моркви, петрушки та селери. Коріандр також відомий як кінза або китайська петрушка. Які корисні властивості має коріандр і чому варто його включити до свого меню

Коріандр часто додають до супів та сальси. Він ідеально пасує до національних страв з Індії, Азії та Близького Сходу. Листочки кінзи зазвичай вживають цілими, а насіння коріандру в подрібненому або сухому вигляді.

Коріандр має багато переваг для нашого здоров’я, тому його слід щодня додавати до своєї дієти. Ось сім головних плюсів цієї трави для здоров’я.

Допомагає зменшити рівень цукру в крові

Відомо, що високий рівень цукру в крові може призвести до розвитку діабету II типу. Якщо ви будете вживати насіння та олію коріандру, то вони допоможуть зменшити його. Але людям, які приймають ліки від діабету або мають низький рівень цукру, слід бути обережними з цією приправою.

За результатами досліджень, які проводили на тваринах, насіння коріандру суттєво знижують рівень цукру в крові та стимулюють розвиток ферментів, які допомагають виводити цукор. Наприклад, дослідження на щурах з ожирінням та високим рівнем цукру в крові показало, що одноразова доза (20 мг на 1 кг тіла) екстракту насіння коріандру могла зменшити рівень цукру в крові на 4 ммоль/6 годин. Такий самий ефект мають ліки від цукру в крові глібенкламід.

Схоже дослідження також показало, що така ж доза екстракту насіння коріандру підвищила виділення інсуліну у щурів з цукровим діабетом у порівнянні з контрольними тваринами.

В коріандрі є антиоксиданти, які покращують імунітет

Антиоксиданти, які містяться в коріандрі, запобігають ушкодженню клітин, яке викликають вільні радикали та борються з запаленнями в тілі. Сполуки терпінен, кверцетин, токофероли мають протизапальний, імуномодулюючий та нейрозахисний ефект. Це підтвердили дослідження, які проводили на тваринах.

Наприклад, одне з таких досліджень показало, що антиоксиданти в насінні коріандру зменшують запалення та гальмують ріст ракових клітин легенів, молочної залози, простати, товстої кишки.

Користь для серцевої системи

Деякі експерименти на тваринах показали, що коріандр може зменшувати такі чинники ризику серцевих хвороб як рівень холестерину та підвищений артеріальний тиск. Екстракт з коріандру має діуретичний ефект, тому сприяє виведенню зайвої води і натрію з організму. Це сприяє зниженню тиску крові.

Певні дослідження виявили, що у щурів, яким вводили екстракт з насіння коріандру, суттєво зменшувався рівень поганого холестерину та підвищувався рівень хорошого холестерину.

Багато людей вважають, що споживання гострих приправ і трав, таких як коріандр, допомагає зменшити вживання натрію. А це позитивно впливає на роботу серця. Наприклад, у тих людей, які вживають багато коріандру у порівнянні з іншими приправами, нижчий рівень серцевих хвороб у порівнянні з тими людьми, хто у своїй дієті вживає більше солі та цукру.

Може захистити здоров’я мозку

Багато захворювань мозку, наприклад, Паркінсона, розсіяний склероз, Альцгеймера, пов’язані з запаленням. Коріандр має протизапальні властивості, які можуть допомогти захиститися від цих захворювань.

Дослідження, проведене на щурах, показало, що екстракт з коріандру захищає від ушкодження нервових клітин після нападів, що були викликані наркотиками. Можливо це відбувається завдяки антиоксидантним властивостям трави.

Ще одне дослідження на мишах довело, що коріандр здатний покращувати пам’ять. А це свідчить, що рослину потрібно вживати за хвороби Альцгеймера.

Вчені також вважають, що вживання екстракту з коріандру допомагає впоратися з тривогою. Дослідження на тваринах показали, що коріандр мав схожий вплив як діазепам (поширені ліки від нападів тривоги).

Сприяє травленню та здоров’ю кишківника

Олія, яку отримують з насіння коріандру, може прискорити та сприяти здоровому травленню. Було проведене 8-тижневе дослідження за участю 32 людей із синдромом подразненого кишківника, яке показало, що вживання 30 крапель такого екстракту тричі на день зменшують біль в животі, здуття, дискомфорт.

В іранській медицині екстракт з коріандру використовують як стимулятор апетиту. В одному дослідженні на щурах зазначалося, що ця трава підвищила апетит у тварин в порівнянні з контрольною групою, якій давали лише воду.

Коріандр бореться з інфекціями

В цій спеції містяться антимікробні сполуки, які допомагають боротися з деякими інфекціями і хворобами харчового походження. Наприклад, додеценал може боротися з сальмонелою, що спричиняє небезпечне харчове отруєння та щорічно вражає велику кількість людей.

Насіння коріандру є однією з кількох індійських спецій, які допомагають боротися з бактеріями, відповідальними за інфекції сечовивідних шляхів. А коріандрову олію використовують в антибактеріальних препаратах, адже вона здатна боротися з внутрішньолікарськими інфекціями та захворюваннями.

Ця спеція може захистити вашу шкіру

Ця приправа має корисні властивості для шкіри. Вона допомагає боротися з дерматитом, який можна лікувати за допомогою коріандру та інших заспокійливих речовин, як показано в одному з досліджень для пелюшкового дерматиту у дітей.

Крім того, екстракт з цієї приправи містить антиоксиданти, які захищають клітини від старіння та ушкоджень від сонячних променів.

Ще один спосіб використання коріандру для шкіри — це сік, який може допомогти вирішити проблеми з пігментацією, акне, сухістю та маслянистістю.

По темі