Останні новини

Березовий сік – користь природи з цілющими властивостями

- 16 Серпня 2023, 09:08

Березовий сік є харчовим продуктом з цілющими властивостями. У ньому міститься велика кількість мінералів і активних речовин, які позитивно впливають на організм людини.

Властивості березового соку

Березовий сік отримують з різних сортів берези в залежності від регіону світу. У Європі основною сировиною є береза ​​срібляста і береза ​​пухнаста.

У народній медицині березовий сік використовувався як засіб від цинги, сечокам’яної хвороби, захворювань шлунка і печінки, шкірних захворювань і як живильна рідина.

Ферментований березовий сік використовується як пробіотик.

Склад березового соку може відрізнятися в залежності від місця і часу його збору. Основні інгредієнти, що містяться в березовому соку:

  • амінокислоти – глутамін, цитрулін, глутамінова кислота, ізолейцин, валін, аспарагін;
  • вуглеводи – глюкоза, фруктоза;
  • вітамін С;
  • мінеральні солі – кальцій і калій в значній кількості і в меншій кількості магній , цинк , марганець, мідь, кадмій, залізо, натрій.

Як березовий сік діє на організм

Вживання березового соку має перевагу детоксикаційного ефекту . Завдяки своїм сечогінним властивостям сік допомагає регулювати роботу нирок, запобігає утворенню каменів у нирках і сприяє виведенню токсинів з організму. Березовий сік має антиоксидантні властивості, що зменшує вільні радикали в організмі. Завдяки високому вмісту мінеральних солей і низькому вмісту цукру березовий сік можна віднести до природних електролітів. Його споживання принесе корисні ефекти для фізично активних людей і людей, які борються з діареєю, тому що він допоможе забезпечити організм не тільки водою, але і великою кількістю мінеральних речовин. У складі березового соку можна знайти метилсаліцилат, який за властивостями схожий з ацетилсаліцилової кислотою. Березовий сік також має болезаспокійливу та жарознижувальну дію , тому до цього напою варто потягнутися при грипі чи застуді.

Березовий сік також широко використовується в косметиці. Березовий сік пом’якшує і розгладжує волосся і шкіру . Його місцеве застосування на шкірі підтримує синтез філагрину, який відповідає за еластичність, пружність і зволоження шкіри. Завдяки високому вмісту мінеральних речовин березовий сік живить шкіру та волосяні цибулини. Крім того, він має заспокійливі та протизапальні властивості, зменшує подразнення та має антиоксидантні властивості.

Березовий сік для схуднення

Крім перерахованих вище речовин, березовий сік також містить бетулін і хлорогенову кислоту . Вони важливі в процесі схуднення, оскільки підтримують роботу печінки та нирок, сприяють виведенню жиру та знижують апетит.

Завдяки своїм сечогінним властивостям березовий сік допомагає виводити надлишок води з організму та підтримує боротьбу з целюлітом.

Як пити березовий сік

Рекомендовані дози березового соку відрізняються в залежності від джерела. Головне – дотримуватися міри. Лікування березовим соком можна починати з менших доз, наприклад, 50 мл на день, з часом збільшуючи цю кількість до повної склянки на день. Перед вживанням березового соку варто ознайомитися з протипоказаннями до його застосування.

Ви не повинні перевищувати порцію в 3 склянки соку на день.

Адже березовий сік містить високий вміст марганцю, надлишок якого може бути шкідливим, особливо людям із захворюваннями печінки.

Кому не можна пити березовий сік

Березовий сік не можна вживати людям з алергією на березовий пилок і непрохідністю сечовипускань. Також слід бути обережними людям з набряками, викликаними захворюваннями серця або нирок.

По темі