Українські легкоатлети посіли 5-те місце на Європейських іграх: загальний медальний залік

На Європейських іграх-2023 завершилися змагання з легкої атлетики, які проходили у польському Хожуві.

Після закінчення командного Євро в елітному дивізіоні, яке тривало до 25 червня, визначилися володарі всіх медалей турніру.

Загалом, українська збірна здобула шість нагород, з яких три – золоті.

Найкращі результати показали Ярослава Магучіх у стрибках у висоту, Марина Бех-Романчук у потрійному стрибку та Наталія Кроль у бігу на 800 метрів, які вибороли першість.

Михайло Кохан став срібним призером у метанні молота, а Владислав Шепелєв у потрійному стрибку й Артур Фельфнер у метанні списа посіли третє місце.

За підсумками турніру, Україна зайняла п’яте місце в загальному медальному заліку з шістьма нагородами різних ґатунків. Польща знаходиться на четвертій сходинці, випереджаючи наших спортсменів лише за кількістю “срібла”.

Першу позицію займає команда Італії, яка виграла й загальний очковий залік у першому дивізіоні.

Медальний залік у легкій атлетиці: топ-5

1. Італія — 14 медалей (6 “золото” + 5 “срібло” + 3 “бронза”)
  2. Нідерланди — 10 (4+2+4)
  3. Німеччина — 5 (4+1+0)
  4. Польща — 8 (3+4+1)
  5. Україна — 6 (3+1+2)

“Синьо-жовті” також зайняли друге місце в очковому заліку другого дивізіону, поступившись лише Угорщині.

Цей успіх дозволить нашій збірній виступати в еліті командного чемпіонату Європи на наступних змаганнях у 2025 році, які пройдуть в Мадриді, Іспанія.