Чоловіча збірна України переграла Азербайджан у трьох сетах в матчі Золотої Євроліги з волейболу

Чоловіча збірна України з волейболу завершила перший тур Золотої Євроліги з максимальними показниками – 100% набраних очок та перемог. Після вольової перемоги над Румунією (3:1), українці зустрілися з господарями міні-турніру, збірною Азербайджану.

Це була друга зустріч між українцями та азербайджанцями з 2017 року, коли у відборі на світову першість “синьо-жовті” перемогли суперника 3:0.

Цього разу результат був аналогічний – Україна виграла матч у трьох сетах. В останньому сеті команда дозволила собі дати відпочити основним гравцям.

Як зіграли українці

Початок гри був відзначений рівною боротьбою, але у другій половині Україна взяла верх, змінивши рахунок з 12:12 на 25:16.

Динаміка другого сету повторила перший – на початку Азербайджан тримався на рівних, ведучи 10:8, але в кінці поступився з рахунком 16:25. Таким чином, Україна зробила стрибок 17:6 у другій половині цього сету.

Під кінець другого сету тренерський штаб України майже повністю замінив склад волейболістів, і ці зміни відобразилися і в третьому сеті, де не було на майданчику Юрія Семенюка, Данила Уривкіна та Сергія Євстратова.

У третьому сеті команди України та Азербайджану протистояли один одному рівно, з різницею в трохи більш ніж три очки на користь “синьо-жовтих” (24:21). В кінці гри з третього матчболу перемогу здобула Україна з рахунком 25:25 у цій партії.

Наибільш результативним гравцем в складі України виявився Данило Уривкін з 11 очками (з ефективністю атаки 92% – 11 з 12 спроб).

У цьому матчі Україна зробила 11 блоків та 4 ейси, тоді як суперник здійснив лише 1 блок та 3 ейси. Ефективність атак становила 52% українців проти 44% у азербайджанців.

• Золота Євроліга (чоловіки): перший тур, другий матч

Україна – Азербайджан 3:0 (25:16, 25:16, 25:23)

Золота Євроліга (чоловіки): турнірна таблиця

1. Україна – 2 перемоги (2 матчі), 6 очок (6:1)
  2. Хорватія – 2 перемоги (2), 6 очок (6:2)
  3. Іспанія – 1 перемога (1), 3 очки (3:0)
  4. Португалія – 1 перемога (1), 3 очки (3:0)
  5. Чехія – 1 перемога (1), 3 очки (3:0)
  6. Румунія – 1 перемога (2), 3 очки (4:3)
  7. Естонія – 1 перемога (2), 3 очки (3:4)
  8. Північна Македонія – 0 перемог (1), 0 очок (1:3)
  9. Бельгія – 0 перемог (1), 0 очок (1:3)
  10. Фінляндія – 0 перемог (1), 0 очок (1:3)
  11. Люксембург – 0 перемог (2), 0 очок (0:6)
  12. Азербайджан – о перемог (2), 0 очок (0:6)

У наступних двох поєдинках у межах Золотої Євроліги Україна зіткнеться із збірними Чехії та Люксембургу. Ці матчі заплановані на 25 та 26 травня відповідно.