Кам’янські пауерліфтери здобули 22 медалі чемпіонатів України

Нещодавно на Франківщині у спортивному клубі “Локомотив” міста Коломия відбулися поспіль три чемпіонати України з пауерліфтингу. Атлети нашої країни, серед яких були і представники Дніпропетровської області, змагалися в екіпіровці та без неї в триборстві й жимі лежачи.

Кам’янське на цих змаганнях було представлено великою кількістю спортсменів з ДЮСШ №2. Нагадаємо, що у 2023 році відділення пауерліфтингу цієї дитячо-юнацької спортивної школи увійшло в топ-10 кращих в Україні. Тому не дивно, що вихованці Валентина Малікова, Григорія Степанченко та Іллі Марея, що тренують спортсменів на базі спортивних клубів “Power” і TANDEM, і цього разу привезли велику кількість нагород як у особистому, так і в командному заліках. Всього кам’янчани вибороли 22 нагороди різного ґатунку. Ще три рази наші атлети піднімалися на п’єдестал за підсумками абсолютного заліку. Гарні результати стали запорукою успіху і в командних підсумках. Завдяки спортсменам з Кам’янського Дніпропетровщина п’ять разів виявлялася найсильнішою серед усіх областей країни.

Найкращий результат серед усіх кам’янчан продемонстрували Тетяна Музиченко, Віра Попруга та Домініка Атаєва (всі – вихованки В. Малікова). Зіркове тріо минулого року виборювали безліч медалей чемпіонатів світу, Європи та України. Тому команда спортсменок небезпідставно очікувала на подібне і цьогоріч. Але дуже часто новий сезон – це не завжди стабільність. Різні вікові групи, вагові категорії, фізичні й психологічні кондиції, дрібні травми та інші чинники не раз ставали перепоною для спортсменів на шляху до п’єдесталу. Проте сила духу атлета як раз і загартовується під впливом всіляких негараздів. І наші дівчата вчергове продемонстрували, що вони вміють тримати удари.

Майстер спорту Тетяна Музиченко у 2024 році подорослішала, тому перейшла в нову вікову групу – “юніорки”. Тим не менш, нашій красуні все одно вдалося стати найкращою за підсумками чемпіонату України з пауерліфтингу. Як у окремих вправах (присідання зі штангою на плечах – 140 кг; жим штанги лежачи на горизонтальній лаві – 75 кг; тяга штанги – 130 кг), так і за сумою триборства – 345 кг, Тетяна посіла перше місце. Виборола вона нагороди і в чемпіонатах з класичного жиму лежачи (2 місце, результат – 62,5 кг) та жиму лежачи (3 місце, результат – 72 кг). Всього ж у Кам’янське спортсменка привезла 6 медалей, 4-ри з яких “золоті”.

Кам’янські пауерліфтери здобули 22 медалі чемпіонатів України

Віра Попруга підтвердила свій клас в двох чемпіонатах з жиму штанги лежачи у “класиці” та екіпіровці. Вперше на офіційних змаганнях кам’янчанка у третьому підході зуміла пожати рекордну для себе вагу штанги – 95 кг, ставши першою у ваговій категорії понад 84 кг. На тренуваннях цей результат вже підкорювався, проте на чемпіонаті України – ні. Трохи заставила Віра понервувати тренерський корпус та вболівальників у змаганнях в екіпіровці, які для дівчини були дебютними. Шукаючи кращу техніку виконання, перші дві спроби виявилися невдалими. Проте третій підхід був чемпіонським. Підкорилася вага 110 кг, а чергова золота нагорода покладена в велику медальну скарбничку титулованої спортсменки.

У віковій групі “дівчата” виступала юна Домініка Атаєва. Два перших місця були виборені у чемпіонатах з жиму штанги лежачи. Змагаючись у ваговій категорії до 69 кг, Атаєва була першою і у змаганнях з екіпіровкою (результат – 97 кг), і у змаганнях без екіпіровки – 75 кг. Гарним оціночним показником, що дозволяє співвіднести особисту вагу спортсмена й зафіксований ним результат, є абсолютний залік, куди потрапляють найпотужніші атлети. І кам’янчанка потрапила до цього заліку, посівши два третіх місця. Трохи не підфартило Атаєвій у змаганнях з триборства. За оцінками суддів всі три підходи у “присіді” попри взяту вагу були хибними. Тому в подальшому дівчина могла боротися лише за “малі” нагороди – медалі в окремих видах триборства. Не дивлячись на негатив, вона все ж впоралася з емоціями, виборовши для Кам’янського два “срібла” у жимі штанги (результат – 92 кг) та становій тязі штанги (130 кг). Завдяки Атаєвій у Кам’янське приїхали ще два командних кубка.

Марія Іваницька – це ще одна зірочка з Кам’янського. Вихованка Григорія Степанченко виступала у чемпіонаті України з класичного жиму лежачи (в/к до 52 кг). Зафіксувавши вагу 60 кг, вона стала другою у змаганнях серед “дівчат”.

Потужні результати кам’янчанок Атаєвої та Іваницької (вікова група – “дівчата”), а також “юніорок” Музиченко, Попруги і дніпрянки Орини Боровкової (в/к 63 кг, 1 місце, результат – 80 кг), продемонстровані в чемпіонаті України з класичного жиму штанги лежачи, дозволили представницям Дніпропетровської області отримати відповідно “срібний” та “золотий” командні кубки.

Кам’янські пауерліфтери здобули 22 медалі чемпіонатів України

Брали участь у чемпіонатах України й інші вихованці ДЮСШ №2. У віковій групі “юнаки” чемпіонату з класичного жиму штанги виступив Владислав Боярінов. У ваговій категорії до 105 кг наш спортсмен зумів пожати вагу 112 кг. Майже таку ж вагу, а саме 110 кг, судді зафіксували у іншого кам’янчанина – Єгора Віблого. Атлет виступав серед “юніорів” і у ваговій категорій до 66 кг. І хоча велика конкуренція не дозволила нашим хлопцям дібратися до призової трійки, їхній гарний настрій на боротьбу, неперевершена завзятість й жага до перемоги, яку продемонстрували вихованці Іллі Марея, дозволяють з перспективою слідкувати за виступами цих спортсменів. А ось кому вдалося пробитися на п’єдестал, так це Івану Біліченко. Він виступав у ваговій категорії до 66 кг серед “юнаків”, у чемпіонаті країни з класичного жиму штанги лежачи. Результат 117 кг, який зафіксували судді турніру, виявився “бронзовим”.

Кам’янські пауерліфтери здобули 22 медалі чемпіонатів України

Прекрасно виступили на чемпіонаті країни з класичного жиму штанги лежачи і наші ветерани. Чотири чемпіонства вибороли жінки. Карине Роман (тренер – В. Маліков) з результатом 57,5 кг стала кращою в України у віковій групі “М1” (в/к до 69 кг). Зафіксована вага у 60 кг на штанзі Альони Малишевої (тренер – Г. Степанченко), що виступала у ваговій категорії до 63 кг цієї ж вікової групи, принесла ще одне перше місце Кам’янському. Оксана Радченко та Світлана Жадан (тренер – Г. Степанченко), які відповідно виступили у вікових групах “М2” і “М3”, взяли по “золоту” завдяки результатам 35 кг (в/к 69 кг) та 42,5 кг (в/к 52 кг).

Також синхронно виступили і чоловіки, що боролися у віковій групі “М1”. Срібними призерами стали:

  • Григорій Степанченко (в/к 74 кг, результат – 120 кг);
  • Андрій Петров (в/к 66 кг, результат – 90 кг);
  • Дмитро Рудницький (в/к 105 кг, результат – 162,5 кг);
  • Андрій Матвійчук (в/к понад 120 кг, результат – 205 жим).

Результати серед чоловіків та жінок дозволили їх тренеру Григорію Степанченко підняти над головою золоті командні кубки в усіх вікових групах, де брали участь кам’янчани, з чим ми і вітаємо спортсменів!

Читайте також: