Українські борці здобули дві медалі чемпіонату Європи

З 12 по 19 лютого у Бухаресті проходить чемпіонат Європи-2024 зі спортивної боротьби (вільна, жіноча та греко-римська).

Українська збірна вже виборола дві нагороди. Так, срібним призером у ваговій категорії до 63 кг став представник греко-римського стилю Олександр Грушин. 25-річний уродженець Волновахи переміг трьох суперників, зокрема у півфіналі чинного чемпіона Європи у вазі до 60 кг Едмонда Армена Назаряна з Болгарії (9:5). Після чого у головній сутичці в рівній боротьбі все ж поступився срібному призеру останньої світової першості азербайджанцю Мураду Маммадову (1:2).

Для Грушина це друга в кар’єрі медаль чемпіонату Європи після бронзи у Будапешті-2022.

Олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби Жан Беленюк виграв “бронзову” сутичку у ваговій категорії до 87 кг і таким чином приніс Україні другу медаль чемпіонату Європи.
Після поразки у півфіналі від представника Сербії Алєксандра Комарова (1:3), 33-річний киянин отримав шанс на бронзу, яку впевнено здобув. Спочатку він переміг у втішній сітці угорця Іштвана Такача (1:1 – VP01), а згодом у вирішальній зустрічі здолав триразового медаліста ЧЄ Іслама Аббасова з Азербайджану (2:1).

Відзначимо, що для Беленюка це шоста в кар’єрі нагорода на континентальних першостях і перша з 2021 року.