Майже 2 тисячі медалей здобули українські спортсмени на міжнародних змаганнях з початку 2023 року

З початку 2023 року українські спортсмени та спортсменки на офіційних міжнародних змаганнях з олімпійських, неолімпійських видів спорту і видів спорту осіб з інвалідністю вибороли 1961 медаль, з яких 817 золотих, 570 срібних та 574 бронзових.

Про успіхи наших спортсменів розповіли в Міністерстві молоді та спорту України.

Фехтування

У грузинському Батумі на Кубку світу з фехтування на шаблях наша жіноча збірна у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Юлії Бакастової та Олени Кравацької у напруженому поєдинку перемогла збірну США — 45:42.

До того ж, українки виграли перший командний турнір в олімпійській кваліфікації на Олімпійські ігри-2024.

Здобутки українських спортсменів

Стрільба кульова

А в азербайджанському Баку на Кубку світу з кульової стрільби українські стрільці здобули три медалі.

«Срібло»: Олег Омельчук (пневматичний пістолет, 10 м); Олена Костевич (пневматичний пістолет, 10 м); Сергій Куліш (дрібнокаліберна гвинтівка з трьох положень, 50 м).

Також маємо 2 золоті медалі на кваліфікаційному турнірі до чемпіонату Європейської юнацької ліги, що відбувся у сербському місті Новий Сад.

«Золото»: Іван Ткаленко, Олексій Вятчин, Крістіна Остапенко, Яніна Шпилева (команда, гвинтівка); Максим Гімон, Іван Мартинов, Юлія Ісаченко, Ольга Лепська (команда, пістолет).

Скелелазіння

В іспанському місті Льєбана на третьому етапі Кубка Європи зі скелелазіння українська спортсменка Аліна Щігарева стала срібною призеркою у дисципліні «швидкість».

Карате

Дві нагороди здобули українські каратистки на турнірі Karate 1 Premier League, що відбувся у Рабаті (Марокко).

«Золото»: Анжеліка Терлюга (особисте куміте, до 55 кг).

«Бронза»: Еліна Селємєнєва (особисте куміте, до 68 кг).

Веслувальний слалом

На міжнародних змаганнях з веслувального слалому Krakowskie Slalomy у Польщі Вікторія Ус здобула три медалі: «золото» у каное, «срібло» у байдарці та «срібло» у екстрим-слаломі.

Велоспорт

На міжнародних рейтингових змаганнях з велотреку у столиці Чехії, Празі українці завоювали 4 медалі:

«Золото»: Тетяна Ященко (скретч).

«Срібло»: Роман Гладиш (омніум).

«Бронза»: Олександра Логвінюк (спринт); Тетяна Ященко (групова гонка).

Дзюдо

Три нагороди вибороли наші дзюдоїсти на Кубку Європи серед юніорів у литовському Каунасі:

«Золото»: Ігор Цуркан (81 кг).

«Бронза»: Станіслав Корчемлюк (81 кг); Ян Раскін (66 кг).

Бокс

27 медалей (17 «золотих», 10 «срібних») здобули юні українські боксери на міжнародному турнірі серед юніорів та молоді у польському Щецині.

Тхеквондо (ВТФ)

Повний комплект нагород здобули українці на міжнародних рейтингових змаганнях Multi European Games у Сараєво (Боснія і Герцеговина).

«Золото»: Сімур Мірзоєв (до 63 кг).

«Срібло»: Артем Балака (до 68 кг).

«Бронза»: Марія Леонова (до 63 кг).

Козацький двобій

У Сан-Марино на чемпіонаті Європи серед дорослих, юніорів та юнаків збірна України здобула 128 нагород (50 золотих, 37 срібних, 41 бронзових медалей).

Кікбоксинг ІСКА

Збірна України завоювала 25 медалей (10 «золотих», 7 «срібних», 8 «бронзових») та посіла 3-тє загальнокомандне місце на міжнародному турнірі з кікбоксингу ІСКА Germany Open у німецькому місті Гайльбронн.

Спортивна аеробіка

У литовському Каунасі на міжнародних змаганнях зі спортивної аеробіки серед дорослих, юніорів та юнаків збірна команда України завоювала 8 медалей (4 «золотих», 2 «срібних», 2 «бронзові»).

Авіамодельний спорт

Маємо 4 медалі на ІІ етапі Кубка світу з авіамодельного спорту (дорослі, юніори) у румунському місті Салонта:

«Золото»: Олексій Косило (клас Ф1Р); Олексій Косило (загальний рейтинг в класі Ф1В, дорослі); Олександр Старов (юніори).

«Бронза»: Олексій Косило (клас Ф1В, юніори).

Легка атлетика

На етапі Світового легкоатлетичного континентального туру категорії Gold «Kip Keino Classic», що проходив у Найробі (Кенія) українські стрибунки у висоту здобули дві медалі:

«Золото»: Ярослава Магучіх (2 м).

«Бронза»: Катерина Табашник (1.86 м).