Українські каратисти здобули дві нагороди на чемпіонаті світу

З 24 по 29 жовтня угорський Будапешт приймає чемпіонат світу з карате. Україна представлена на змаганнях командою з 22 бійців у 15 категоріях.

28 жовтня наші спортсмени відкрили лік нагородам: на третю сходинку п’єдесталу в індивідуальному куміте зійшли чернівчани – 30-річний Валерій Чоботар (до 84 кг) та 22-річний Андрій Заплітний (до 75 кг).

Чоботар, поступившись у четвертому раунді чинному чемпіону світу єгиптянину Юссефу Бадаві (1:6), переміг у втішній сітці спочатку автралійця Йонатана Фройнда (3:2), а потім взяв гору над “нейтральним атлетом” Едуардом Гаспаряном (1:0) і таким чином здобув другу в кар’єрі медаль світової першості після срібла Мадрида-2018.

“Бронза” і у чемпіона Європи та Європейських ігор-2023 Заплітного. Після поразки від першого номера світового рейтингу Абдали Абдельазіза з Єгипту (0:10), українець здолав бронзового призера попередньої світової першості – американця Томаса Скотта (5:5).

Для  Заплітного це був дебют на чемпіонаті світу і відповідна перша медаль на змаганнях такого рівня.