Піраміда здорового харчування – рекомендації, які повинен знати кожен
Піраміда здорового харчування та фізичної активності – це графічна розробка принципів правильного харчування. Вона була створена Інститутом харчових продуктів і харчування на основі піраміди Міністерства сільського господарства США.
Харчові рекомендації, що містяться в піраміді, орієнтовані на здорових людей. У разі конкретної ситуації зі здоров’ям ці правила можуть змінюватися та повинні бути індивідуально скориговані залежно від супутніх захворювань.
Піраміда здорового харчування була розділена на поверхи з категоріями продуктів харчування в залежності від рекомендованої частоти їх споживання. Чим нижчий продукт, тим частіше ми повинні його їсти.
З іншого боку, в основі піраміди лежить фізична активність, що підкреслює роль вправ у запобіганні надмірній вазі та ожирінню та підтримці здоров’я. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує принаймні 150-300 хвилин помірних фізичних вправ на тиждень для дорослої людини або 75-150 хвилин інтенсивних вправ.
10 найважливіших правил піраміди
- Їсти потрібно регулярно протягом дня, через рівні проміжки часу.
- Овочі та фрукти – основа здорового харчування. Продуктів з цієї групи необхідно включити в меню якомога більше.
- Ще одна група — зернові продукти. Вибирайте цільні зерна.
- Молочні продукти – на наступному рівні. Рекомендується вживати 2 склянки молока на день (також у вигляді кисломолочних продуктів і сиру).
- Наступний рівень піраміди – білкові продукти. Пам’ятайте – чим ближче ми до вершини піраміди, тим менше того чи іншого продукту повинно бути в раціоні. Намагайтеся обмежити м’ясо на користь риби, бобових і яєць.
- Слід зменшити споживання тваринних жирів і замінити їх рослинними.
- Цукор належить до групи, якої слід уникати. Солодощі в раціоні слід обмежити, можна замінити їх, наприклад, горіхами або фруктами.
- Зменшіть кількість солі, що додається в їжу, але збільште кількість трав.
- Залишайтеся гідратованим.
- Уникайте алкоголь.
Отже, половину тарілки повинні складати овочі та фрукти, чверть — цільнозернові продукти, а остання частина — білкові продукти з додаванням корисних жирів.