Збірна України з футзалу перемогла Венесуелу та вийшла в півфінал чемпіонату світу

29 вересня в п’ятому поєдинку фінального турніру чемпіонату світу 2024 збірна України з футзалу в 1/4 фіналу обіграла команду Венесуели.

На груповому етапі наша збірна спочатку зазнала поразки від Аргентини (1:7), але потім здобула перемоги над Анголою (7:2) та Афганістаном (4:1). Посівши друге місце в групі, українці вийшли до 1/8 фіналу, де обіграли Нідерланди з рахунком 3:1. У чвертьфіналі на нас чекала Венесуела, яка перед тим перемогла Іспанію — 2:1.

Матч у Ташкенті розпочався активно: українці створили кілька небезпечних моментів і вже на 5-й хвилині відкрили рахунок завдяки голу Абакшина після прострілу Корсуна. Однак Венесуела швидко зрівняла — Мільтон Франсія замкнув передачу партнера.

Надалі українська збірна продовжувала атакувати, але воротар Вільялобос неодноразово рятував свою команду. Проте на 14-й хвилині Чернявський обіграв кількох захисників і воротаря, після чого віддав пас на Шотурму, який влучно пробив. Незабаром Абакшин оформив свій другий гол, зігравши на добиванні після удару Семенченка.

Венесуела не залишилась у боргу, забивши двічі: спочатку Віамонте перехопив м’яч після помилки Абакшина і переграв Сухова, а згодом Відаль відзначився після розіграшу з ауту. На 18-й хвилині українці знову вийшли вперед — Абакшин спочатку влучив у поперечину, але одразу ж скористався помилкою суперника і забив. Сухов здійснив кілька важливих сейвів, а перед перервою Швед завершив атаку після передачі Шотурми, встановивши рахунок 5:3.

У другому таймі перевагу збільшив Семенченко після пасу Абакшина. Голкіпер Сухов також записав своє ім’я на табло, забивши після сольного проходу. Венесуела спробувала повернутися в гру, використовуючи п’ятого польового гравця, і на 30-й хвилині Морільйо скоротив відставання.

Проте українці продовжили домінувати: Чернявський забив восьмий гол після пасу Сухова, а на 38-й хвилині Абакшин перехопив м’яч, і Микитюк завершив атаку в порожні ворота. Підсумковий рахунок — 9:4 на користь України.

Збірна України з футзалу зіграє в півфіналі чемпіонату світу вперше з 1996 року. Протистоятиме нашій команді Бразилія, а відбудеться гра 2 жовтня в Ташкенті.

ЧС-2024 з футзалу. Фінальний турнір. 1/4 фіналу

Україна — Венесуела — 9:4 (5:3)

Голи: Абакшин (5, 16, 18), Шотурма (14), Швед (20), Семенченко (21), Сухов (27), Чернявський (32), Микитюк (38) — М. Франсія (6), Віамонте (16), Відаль (17), Морільйо (30).

Зараз Україна посідає 2 місце в турнірній таблиці, має 6 очок, попереду Аргентина, 9 очок.