ТОП-10 рослин, які захистять вас від застуди та грипу
Ці продукти слід додавати до свого харчування, коли навколо лютують респіраторні захворювання.
М’ята перцева
М’ята ефективна проти інфекцій, включаючи респіраторно-синцитіальний вірус. Вона також полегшує нежить. Це завдяки ароматичним оліям рослини, які містять речовини з противірусною та протизапальною дією – ментол і розмаринову кислоту.
Як застосовувати: залити окропом чайну ложку свіжих або сухих листків. Пити гарячий настій 1-2 рази на тиждень. Вагітним жінкам не рекомендується такий напій.
Часник
Часник зазвичай радять їсти під час епідемій грипу. Він багатий на фенольні сполуки, які зміцнюють імунітет. Крім того, екстракт часнику лікує вірусні бородавки, спричинені вірусом папіломи людини. Він також бореться з вірусами грипу A і B, ВІЛ, вірусом герпесу, вірусною пневмонією і риновірусом, який викликає простуду.
Як застосовувати: додавати до їжі цілий або нарізаний часник або просто з’їдати по 2-3 зубчики в день перед обідом. Однак людям з виразкою шлунка не слід їсти часник.
Імбир
Дослідження свідчать, що екстракт імбиру діє проти вірусу пташиного грипу, респіраторно-синцитіального вірусу і норовірусу, який викликає шлунковий грип. Це тому, що в імбирі є спеціальні речовини (гінгерол і зінгерон), які пригнічують розмноження вірусів і перешкоджають їх проникненню в клітини-господарі.
Як застосовувати: залити окропом шматочки кореня імбиру, охолодити і пити. Можна додати лимон і мед. Імбир можна їсти щодня, але не більше 10 г на добу.
Кульбаба
Кульбаба має багато лікувальних властивостей, в тому числі противірусний ефект. Експериментально доведено, що її екстракт діє проти гепатиту В, ВІЛ і грипу. Крім того, рослинні з’єднання в листі, корені і квітках кульбаби пригнічують розмноження вірусу денге, який переноситься комарами і спричиняє лихоманку.
Як застосовувати: залити склянкою окропу чайну ложку подрібнених коренів рослини, охолодити і пити раз в день. Можна додати і квітки, і пелюстки, але вони трохи гіркі. Не рекомендується людям, що страждають від гастриту.
Ехінацея
Ехінацея пурпурова традиційно використовувалася корінними мешканцями Північної Америки для лікування ран і інфекцій. Рослина діє проти герпесу і грипу, а також має імуномодулюючу дію.
Як застосовувати: залити чайну ложку сушеної ехінацеї (коренів, листя, стебел і квітів) склянкою окропу і настоювати 20 хвилин на водяній бані. Пити перед їжею, але не більше двох склянок на добу.
Меліса лікарська
Меліса це рослина, яка є джерелом лікарської сировини. Її використовують як седативний, болезаспокійливий, жовчогінний засіб.
Як застосовувати: одну чайну ложку розтрощеного свіжого листя залити окропом, настоювати півгодини. Пити не більше трьох разів на день. Уникати людям з виразкою дванадцятипалої кишки або шлунка.
Материнка
У материнки (або орегано) є карвакрол (речовина з противірусною дією). Одне дослідження показало, що масло цієї рослини зменшує активність норовірусу. Також було виявлено, що материнка діє проти вірусу герпесу, ротавірусу, що викликає діарею, і респіраторно-синцитіального вірусу. А ще вона допомагає при виразці шлунка.
Як застосовувати: столову ложку роздрібненої трави залити склянкою киплячої води і нагрівати на водяній бані 15 хвилин, потім настоювати півгодини. Процідити відвар і приймати по третині склянки до їди три рази на день. Не рекомендується вагітним жінкам.
Шавлія
У шавлії є речовина сафіцінолід, яка доведена експериментально як засіб проти вірусу герпесу першого типу, вірусу імунодефіциту людини і везикуловірусу. Шавлія також корисна для травлення і кровообігу, лікує бронхіт, кашель, астму і стенокардію, знімає запалення в роті і горлі.
Як вживати: залити окропом чайну ложку дрібно подрібнених листків шавлії, настоювати 15 хвилин і пити один раз на добу. Вагітним і годуючим жінкам не рекомендується.
Женьшень
Женьшень відомий в китайській медицині, де його використовують для лікування захворювань крові і мозку. Він також діє проти вірусів. У дослідженнях показано, що екстракт корейського червоного женьшеню впливає на респіраторно-синцитіальний вірус людини, віруси герпесу і гепатит А.А в рослині є гінсенозиди, які борються з гепатитом В, норовірусом і вірусом Коксакі, який спричиняє менінгоенцефаліт.
Як вживати: женьшень має специфічний смак, тому краще пити його з чорним чаєм в співвідношенні 1 : 10. Залити мелений корінь і чай гарячою водою, але не окропом, настоювати півгодини. Приймати по одній столовій ложці перед їжею три рази на день, але не більше 30 днів поспіль. Потім зробити місячну перерву.
Розмарин
Розмарин має лікарські властивості завдяки урсоловій і олеаноловій кислотам, які в ньому знаходяться. Вони допомагають проти вірусів герпесу, ВІЛ та грипу. Також екстракт розмарину діє проти вірусу гепатиту А, який пошкоджує печінку.
Як вживати: змішати по чайній ложці подрібненого листя розмарину і чорного чаю, залити літром гарячої води і настоювати півгодини. Пити не більше 1-2 склянок в день.